SIOSTRY ZAKONNE RODEM Z ANDRZEJOWA I NAJBLIŻSZEJ OKOLICY

( informacje będą uzupełniane na bieżąco )

Siostra Genowefa Łukasik  (...)

Siostra Agata Stanisława Kaproń

Urodziła się 23 czerwca 1939 roku w Andrzejowie k. Janowa Lubelskiego. Wzrastała w rodzinie katolickiej wśród rodzeństwa - bliźniaczej siostry i brata. Do Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej wstąpiła dnia 18 stycznia 1960 roku. 31 lipca tegoż roku odbyły się Jej Obłóczyny. 31 lipca 1962 roku złożył Pierwszą Profesję Zakonną, a w roku 1967, również 31 lipca złożyła Profesję Wieczystą. Wszystkie lata  w Zgromadzeniu przeżyła w domu zakonnym w Przemyślu. Przez całe życie Jej stałym obowiązkiem było prowadzenie i praca w pralni zakładowej i zakonnej. W tej prostej posłudze Siostra Agata wyróżniała się wyjątkowym poświęceniem i troską o drugiego człowieka.

Poza tym zleconym obowiązkiem wielką troską darzyła starsze i chore osoby i im usługiwała  w różnych potrzebach. Wśród tych którym usługiwała w czasie choroby         i trudnych chwilach życia byli kapłani, siostry  i osoby świeckie. Jej postawę najpełniej wyrażają słowa: Jedynym sposobem  zapewniania sobie szczęścia jest ciągła troska o szczęście innych. Wszyscy, którzy znali Siostrę Agatę wspominają również jej pełną szacunku postawę wobec kapłanów  i przełożonych.

Ostatnie miesiące Jej życia naznaczone były krzyżem choroby  i cierpienia. Opatrzona sakramentami świętymi dnia 4 grudnia o godz. 11.30 w obecności modlących się przy Niej sióstr odeszła z tego świata, by    w wieczności spotkać się ze swoim Oblubieńcem, któremu całe życie starała się być wierną i poddana Jego świętej woli.

Siostra Maria Wieleba

Siostra Imelda Teresa Moskowicz

Obecna wspólnota Sióstr Opatrzności Bożej:  Przełożona kraśnickiej wspólnoty Sióstr Opatrzności Bożej, zakrystianka; ur.10.03.1970r. w Andrzejowie k/Janowa Lubelskiego. Śluby zakonne złożyła 30.07.1992 roku w Przemyślu. Pracowała na placówkach Zgromadzenia w: Trzebiatowie, Nowogardzie, Golinie, Warszawie, Przemyślu, Irenie, Twardogórze, Kraśniku. W Kraśniku ponownie od 2016 roku.

Siostra  Liliana Monika Tomiło  OP

W Zgromadzeniu Sióstr Św. Dominika od września 2011 roku