Parafia Rzymskokatolicka pod

wezwaniem

Matki Bożej Królowej Polski  

w Andrzejowie


 


Andrzejów 87

23-302 Godziszów 

tel.  +48 15 871 14 83

email:  andrzejow@o2.pl


 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH :

W Niedzielę i Święta :

godziny  8:00  /  10:00 / 12:00 


 

W dni powszednie :

godziny  7:00 lub 17:30 / 18:00

 


 


 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05.05.2019 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Zapowiedzi.

 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja. Niedziela adoracyjna, dlatego o godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych. Kolejny miesiąc naszego duchowego przygotowania do uroczystości konsekracji naszej świątyni. W Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Biblijny. Wyeksponujmy w naszych domach Księgę Pisma świętego i znajdźmy czas na wspólne, rodzinne, czytanie Słowa Bożego.

 3. Miesiąc maj. Codziennie za przyczyną Matki Bożej, słowami Litanii Loretańskiej polecamy Jezusowi nasze ważne sprawy i uczymy się od Maryi całkowitego oddania się Bogu i ludziom. Zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i Was wszystkich. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00 z wyjątkiem środy o godz. 17.30.

 4. W poniedziałek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 5. W poniedziałek i we wtorek po majówce próby przed rocznicą komunii świętej.

 6. W środę Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte o 8.00; 10.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 7. We czwartek po majówce spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 8. W piątek po majówce spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin i próba generalna.

 9. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klasy czwartej. Po Mszy świętej nabożeństwo majowe.

 10. Bóg zapłać młodzieży za pomoc w rozebraniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 11. Za nami Uroczystość Odpustowa. Dziękuję tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszego świętowania. Dziękuję: strażakom, Wspólnotom: Intronizacji i Legionu Maryi, młodzieży i mamom dzieci rocznicowych, młodzieży bierzmowanej, dzieciom z rocznicy za stroje, ministrantom, małym dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję Paniom organistkom, orkiestrze, Pani Edycie Mucha i mamie za udekorowanie kościoła w kwiaty. Kołu Gospodyń wiejskich z Andrzejowa za wypożyczenie zastawy obiadowej. Wszystkim Wam za wszystko wielkie Bóg zapłać. Niech Pan Jezus wynagrodzi Wam za dobro swym błogosławieństwem.

 12. Dziękuję za piękne przygotowanie kościoła i terenu wokół do uroczystości odpustowej. Sprzątali: Zofia Graboś, Tadeusza Moskal, Marian Biegas, Monika Myszak, Dorota Drzazga, Maria Moskal, Renata Chmiel, Janina Sajdak, Janina Łagód i Bożena Gzik. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Barbarę Golec, Annę Kokoszka, Renatę Maziarz, Czesławę Myszak i Teresę Kiszka.

 13. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 14. Prace budowlane od czwartku. Harmonogram prac podam w środę.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28.04.2019

 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela miłosierdzia bożego. Jest to okazja by zaczerpnąć ze zdrojów Bożej łaskawości. W kościele rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas. Na Mszy świętej o godzinie 10:00 Złożenie swego  Daru Skarbonki Wielkopostnej. Każdy to złoży może się poczęstować „sandomierską krówką”. Zapraszam na godzinę 15:00 – Godzinę Miłosierdzia – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z nabożeństwem światła. Proszę przynieść ze sobą świece. Serdecznie zapraszam . Dzisiaj w Sanktuarium w Janowie Lubelskim Msza święta z udziałem Strażaków o godz. 12:00. Odpust w Parafii Momoty. Można dziś sobie zabrać po Mszy Świętej , kto chce-swoje palmy.
 2. Jutro święto Katarzyny Sieneńskiej, dz. dK – patronki Europy. Na godzinę 18:30 zapraszam młodzież do rozebrania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
 3. We wtorek uroczystość Świętego Wojciecha  b .m. – Głównego Patrona Polski. Jest to dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II Wojny Światowej.
 4. W środę rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj – codziennie za przyczyną Matki Bożej, słowami Litanii Loretańskiej będziemy polecać Jezusowi nasze ważne sprawy i uczyć się od Maryi całkowitego oddania się Bogu i ludziom. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. Środa o godzinie 17:00 Msza święta i nabożeństwo majowe. Na nabożeństwach majowych dzieci będą otrzymywały obrazki uczestnictwa w tych nabożeństwach . Wspominamy w tych dniach Św. Józefa Rzemieślnika – modlimy się za ludzi pracy. Odpust w Parafii w Kocudzy.
 5. We czwartek – I czwartek miesiąca- modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza Święta na naszym cmentarzu o godzinie 17:00 i nabożeństwo majowe – jeśli nie będzie padać. Proszę o posprzątanie grobów. Jest to dobra okazja by ponowić APEL o zabieranie śmieci ze sobą. Prawda, jest kosz za opłata miesięczna prawie 60 zł ale zabierają tylko to co jest w koszu. Resztę zostawiając. Przecież każdy z nas płaci za śmieci i zabierają tyle ile się wystawi. Więc proszę zabrać ze sobą. Jeśli ktoś by chciał skosić i zabrać trawę z cmentarza bardzo proszę o kontakt.  W tym tygodniu -  2 maja – wspomnienie Św. Anastazego biskupa i dK. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zachęcam do wywieszenia flag.
 6. 3 maja Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze Święte o godzinie 8:00 i 12:00. Nasza Uroczystość Odpustowa. Święto Naszej Parafii. Dzień Jej Imienin. Zapraszam Wszystkich na Sumę Odpustową o godz. 12:00. A zaprasza sama Matka Najświętsza wraz ze Swoim Synem Jezusem. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź Święta każdego dnia przed Mszą Świętą. Na Mszy Świętej o godzinie 12:00 modlimy się w intencji naszych strażaków z racji wspomnienia 4 maja - Św. Floriana = patrona strażaków, dziękując im za pomoc, którą nam niosą. Zapraszam Was Wszystkich. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy  Litanię Loretańską i pójdziemy w uroczystej Procesji.  

 

PROCESJA :

 

•        Strażacy wezmą krzyż;

•        Sztandar strażacki;

•        Wspólnoty dla Intronizacji i Legion Maryi;                

•        obrazy, które weźmie młodzież szkół średnich i starsza;

•        młodzież bierzmowana weźmie różaniec;

•        dzieci Szkoły Podstawowej wezmą poduszeczki - proszę o pomoc rodziców;

•        ministranci;

•        małe dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków a chłopców do dzwonienia                       dzwoneczkami;

•        Najświętszy Sakrament – baldachim niosą strażacy;

•        Orkiestra;

•        Wszyscy Wierni;

 

Uroczystość odpustowa w Parafii w Andrzejowie będzie po raz pierwszy transmitowana przez Internet.

 

 1. I sobota miesiąca – po Mszy Świętej o godzinie 17:30 majówka i nabożeństwo pierwszo sobotnie.
 2. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. O godzinie 9:45 zmiana tajemnic różańcowych i kolejny miesiąc nowenny przed Uroczystością  Konsekracji naszej świątynni. Po Mszy Św. o godzinie 12:00 – nabożeństwo majowe.
 3. Do zabrania jest około 70 worków z ziemia i różnymi rzeczami  z około 10 lat – śmieci z tego śmieci z tego śmietniska za garażami. Jeśli ktoś chce zasypać sobie chociażby dół..
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła  i ofiarę 75 zł.

 

    Sprzątali:  Jan Powrózek, Anna Gzik, Anna Ciupak, Anna Oleszko i Beata Kiełbasa. Bóg      zapłać. Proszę o przygotowanie Świątyni i terenu wokół Świątyni do Uroczystości          odpustowej. Termin do ustalenia; zapraszam Zofię Graboś, Tadeuszę Moskal, Mariana Biegas, Monikę Myszak, Dorotę Drzazga,  Marię Moskal, Renatę Chmiel, Janinę Sajdak, Janinę Łagód, Bożenę Gzik.

 1. Zachęcam bardzo do nabywania oraz czytania prasy katolickiej.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie - 14.04.2019 r.

Niedziela Palmowa

 

 1. Zapowiedzi.

 2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa, która wprowadza nas w przeżywanie tajemnicy Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy zatem godnie i po chrześcijańsku te najświętsze dni roku, by przeżyć radość ze Zmartwychwstania Jezusa. Dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 12.00 procesja z palmami wokół kościoła a po Mszy świętej ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Palmy dzieci zostają w kościele jako wystrój Grobu Pańskiego. Od godz. 14.00 odwiedziny chorych.

 3. Poniedziałek, Wtorek i w Środę od godz. 16.30 możliwość spowiedzi święta.

 4. We wtorek na godz. 18.30 zapraszam wszystkich chętnych, zwłaszcza młodzież, do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 5. W środę na godz. 16.00 zapraszam wszystkich ministrantów. Obecność obowiązkowa.

 6. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem o godz. 1000 Msza Krzyżma w Konkatedrze w Stalowej Woli z udziałem kapłanów z diecezji i LSO. U nas Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2200. W tym dniu nie ma żadnej innej Mszy świętej.

 7. W Wielki Piątek Męki Pańskiej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 800 rano. O godz. 1500, w Godzinie Miłosierdzia, nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Koronka do Bożego Miłosierdzia, proszę przynieść z sobą krzyże. O godz. 1740 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2400. Na godz. 2200 zapraszam młodzież do wspólnego czuwania. W tym dniu obowiązuje post ścisły: jakościowy i ilościowy. Niech w tym dniu towarzyszy nam modlitwa, skupienie i głęboka zaduma nad Tajemnicą Śmierci Chrystusa. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.

 8. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800 do Liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 1000 w naszej świątyni poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Przypominam, że poświęcenie wody jest w czasie Wigilii Paschalnej nie w czasie święconki. Na godz. 1200 zapraszam Dzieci i Młodzież ze Szkoły Podstawowej do wspólnego czuwania. O godz. 1740 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Po niej nie będzie już adoracji, ale pamiętajmy, że jest to Święta Noc Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię Wigilii proszę przynieść z sobą świece. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego, adoracji i pobożnym nawiedzeniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wtedy można będzie zabrać ze sobą poświęconą wodę i węgielki z ogniska.

 9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego od godz. 500 adoracja Pana Jezusa w Grobie a o godz. 600 rozpocznie się procesja Rezurekcyjna, a po niej Msza święta Rezurekcyjna. Następna Msza święte o godz. 1100. Krzyż, Paschał i Figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i baldachim na procesji poniosą strażacy. Natomiast poduszeczki: Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej. Obrazy Wspólnota dla Intronizacji i Legion Maryi.

 10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 800; 1000 i 1200. Taca z tego dnia na KUL w Lublinie.

 11. Bóg zapłać za wszelkie prace przy parafii i za wszelkie dobro i ofiary na rzecz parafii.

 12. Dziękuję ks. Maciejowi i ks. Robertowi za przeprowadzenie Rekolekcji dla dzieci i młodzieży oraz rekolekcji parafialnych.

 13. Dziękuję Wam wszystkim za udział i wspólną modlitwę na drodze krzyżowej. Ogólna ofiara z dróg krzyżowych na Grób Pański wyniosła 1035 zł. Od sprzątających – 300 zł. Bóg zapłać.

 14. Ogłoszenie Geodezji – ofiara 50 zł. na kościół.

 15. Bóg zapłać bezim. osobie za ofiarę 50 zł. na ubogich.

 16. Oazowe Rekolekcje wakacyjne – tablica ogłoszeń.

 17. Informacja dotycząca dawców szpiku.

 18. Dziękuję za posprzątanie kościoła, i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Grażyna Moskal, Maryla Łagód, Marta Łagód, Jan Łukasik, Zofia Krzysztoń. Bóg zapłać za ofiarę zamiast kwiatów na Grób Pański 50 zł. i za zrobienie przepięknej palmy. Na środę zapraszam: Jadwigę Krzysztoń, Janinę Kłyś, Jana Daśko, Barbarę Moskal, Małgorzatę Mazur, Agnieszkę Szczygieł, Teresę Wieleba, Marię Krawczyk, Janinę Czarna i Zofię Daśko. Zapraszam też na sobotę po liturgii na przygotowanie świątyni do świąt.

 19. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.2019 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

1. Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Święty czas umocnienia wiary, postanowień i miłości do    bliźniego. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12:00 - nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym.  Po Gorzkich Żalach - nauki przedmałżeńskie.
2. W Piątek o godzinie 17:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza Święta. Zyskany odpust z nabożeństwa możemy ofiarować bliskim zmarłym. Taca na kwiaty do Bożego grobu.

3. W środę 13 marca rocznica wyboru Ojca Świętego papieża Franciszka na Stolicę Piotrową – módlmy się w Jego intencji.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Ad Gentes - pomoc misjonarzom. Odpowiedni plakaty ma tablicy ogłoszeń oraz w Aktualnościach na stronie www. Taca na Misje dla misjonarzy. W niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym i nauki przedmałżeńskie.

5. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł. Są tez do nabycia skarbonki wielkopostne – Jałmużna wielkopostna – Dar Juniora dla Seniora. Dla chętnych. Są na stoliku z gazetami.

6. Caritas Diecezji Sandomierskiej prosi o przekazanie 1% podatku. Są ulotki na stoliku z gazetami i plakat.

7. Informacja ze Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim

8. Zawiadomienie Pana Wójta ( wybory Sołtysa – 14.03.2019 – Remiza OSP Andrzejów, godzina 17:00)

9. Dziękuję za posprzątanie Kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Anna Kiszka, Jan Flis, Maria Miś, Janina Wieleba i Bożena Brzuch. Bóg zapłać za ofiarę 50 zł na Grób Pański zamiast kwiatów. Na sobotę na godzinę 9:00 zaprasza : Annę Abram, Teresę Breś, Elżbietę Pruchniak, Karolinę Kiszka i Marię Gałus.

10. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.03.2019 r.

VIII Niedziela zwykła. 

 

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca – Zmiana Tajemnic Różańcowych O Godz. 9.45.

2. W Poniedziałek święto św. Kazimierza, Królewicza.

3. We Wtorek 05 Marca Rocznica Sakry Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego – Modlimy Się W Tym Dniu W Jego Intencji.

4. W środę Rozpoczynamy Wielki Post. Czas Przygotowania Do Obchodów Paschy. Msze święte O Godz. 8.00; 10.00 I 17.00 Z Obrzędem Posypania Głów Popiołem. W Tym Dniu Obowiązuje Post ścisły. Taca Przeznaczona Na Caritas Diecezji Sandomierskiej. Jest To Odpowiedni Czas Na Liczne, Mądre I Przemyślane Postanowienia Wielkopostne.

5. W Dniach Od 03 – 09 Marca Tydzień Modlitw O Trzeźwość Narodu.

6. Od środy Popielcowej Do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw O Ducha Pokuty.

7. W Piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej O Godz. 17.00 I Msza święta. Dzień Kobiet – Polecamy Bożej Miłości Wszystkie Kobiety. Taca Na Mszy świętej Przeznaczona Na Kwiaty Do Bożego Grobu.

8. W Niedzielę Po Mszy świętej O Godz. 12.00 Nabożeństwo Gorzkich żali Z Kazaniem Pasyjnym.

9. Od Przyszłej Niedzieli Po Gorzkich żalach Przez Cały Okres Wielkiego Postu Nauki Przedmałżeńskie.

10. Taca Z Ubiegłej Niedzieli Wyniosła 1402 Zł. Z Bieżących Prac. Wykonano Szafę Z Wieszakami Na Ubranie Zakrywającą Kasę Pancerną Oraz Elektrykę W Budynku Gospodarczym.

11. Dziękuję Za Posprzątanie Kościoła, I Ofiarę 75 Zł. Sprzątali: Agnieszka Bielak, Anna Stańska, Ewelina Krzosek, Maria Król I Czesława Fac. Bóg Zapłać Za Ofiarę 50 Zł. Na Grób Pański Zamiast Kwiatów. Na Sobotę Na Godz. 9.00 Zapraszam: Annę Kiszka, Jana Flis, Marię Miś, Janinę Wieleba I Bożenę Brzuch.

12. Zachęcam Do Nabycia I Czytania Prasy Katolickiej.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.02.2019 r.

VII Niedziela Zwykła.

 

1. Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź Od Godz. 16.30. Po Mszy Świętej Nabożeństwo Pierwszo - Piątkowe.

2.  Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy Świętej O Godz. 17.00 Nabożeństwo Pierwszo - Sobotnie.

3.  Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych O Godz. 9.45.

4.  Dziękuję Za Posprzątanie Kościoła, Kwiaty I Ofiarę 75 Zł. Sprzątali: Na Sobotę Na Godz. 9.00 Zapraszam: Agnieszkę Bielak, Annę Stańską, Ewelinę Krzosek, Marię Król I Czesławę Fac.

5.  Zachęcam Do Nabycia I Czytania Prasy Katolickiej.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.02.2019 R.

V NIEDZIELA ZWYKŁA.

 

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu przeżywamy w piątek święto katedry św. Piotra Apostoła

2. W sobotę wsp. św. Polikarpa, b.,m 

3. Życzę dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom udanych ferii.

4. Za tydzień taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

5. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 75 zł. sprzątali: Alina Gębala,Zofia Krupicz, Maria Kotrybała, Renata Florek i Małgorzata Tomiło. Bóg zapłać. na sobotę na godz. 9.00 zapraszam: Wiesławę Bielak, Elżbietę Bielak, Genowefę Wieleba, Zofię Mazur i Marię Wasil.

6. Zachęcam do czytania i nabycia prasy katolickiej. według umowy numer niedzieli z ubiegłego tygodnia można sobie za darmo wziąć

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.02.2019 r.

V Niedziela zwykła.

 

1. Jutro Światowy Dzień Chorego.

2. W Parafii św. Jadwigi W Janowie Lubelskim O Godz. 11.00 Diecezjalne Obchody Dnia Chorego. Z Tej Racji Odwiedziny Chorych Dziś Od Godz. 13.00.

3. Jutro Msza święta Dla Chorych O Godz. 9.00. Przed Mszą świętą Możliwość Spowiedzi świętej. Na Mszy świętej Udzielony Będzie Sakrament Chorych.

4. We Czwartek Święto Świętych Cyryla, Mnicha I Metodego, Biskupa – Patronów Europy. Jest To Także Dzień Zakochanych.

5. Życzę Dzieciom Udanych Ferii.

6. Na Wiosnę Dalszy Ciąg Prac Przy Ogrodzeniu.

7. W Tym Tygodniu Zostaną Puszczone Zeszyty Na Składkę Po 100 zł. Bóg Zapłać.

8. Dziękuję Bardzo Za Posprzątanie Kościoła I Ofiarę 75 Zł. Sprzątali: Maria Kotrybała, Elżbieta Ciupak, Renata Czapla, Teresa Król I Teresa Ciupak. Bóg Zapłać. Na Sobotę Na Godz. 9.00 Zapraszam: Alinę Gębala, Zofię Krupicz, Marię Kotrybała, Renatę Florek I Małgorzatę Tomiło.

9. Zachęcam Do Czytania I Nabycia Prasy Katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.02.2019 r.

IV Niedziela zwykła

 

1. W Liturgii Kościoła Wspominamy: Wtorek – Wsp. ŚW. Agaty, Dz.m. – Błogosławieństwo Chleba, Wody I Soli Środa – Wsp. ŚW. Męczenników Pawła Miki I Towarzyszy. 

2. Dzisiaj Z Racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca O Godz. 9.45 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

3. 11 Lutego Będziemy Przeżywać Światowy Dzień Chorego. Mówię To Już Dziś, że W Tym Dniu O Godz. 10.00 Będzie Tutaj W Kościele Msza święta Dla Chorych. Po Tej Mszy świętej Pragnę Posłużyć Chorym Z Sakramentalną Posługą. Proszę Zgłaszać Chorych W Zakrystii.

4. Ogłoszenie Urzędu Gminy.aniołek Z Szopki W Tym Roku Zebrał 350 Zł.

5. Na Naszą Młodzież Zawsze Można Liczyć. Dziękuję Wam Bardzo Za Rozebranie świątyni Z Dekoracji świątecznej. Niech Wam Pan Jezus Błogosławi. Dziękuję Panu Grzegorzowi Małek I Synowi.

6. Dziękuję Bardzo Za Posprzątanie Kościoła, Kwiaty I Ofiarę 125 Zł. Sprzątali: Małgorzata Kuśmierz, Beata Kolasa, Grażyna Kolasa, Janina Osmanowską, Teodozja Golec, Marzena Moskal. Bóg Zapłać Za Dwa Dni Dyżuru. Genowefa Błaszczak I Katarzynę Łukasik Złożyli Ofiarę. Zakończyliśmy Kolejkę. Bóg Zapłać Wszystkim. To Jest Piękne świadectwo, Które Dajecie Poprzez Wypełnianie Dyżurów, O Waszej Miłości Do świątyni. To Nasze Wspólne Dobro. Na Sobotę Na Godz. 9.00 Zapraszam: Marię Kotrybała, Elżbietę Ciupak, Renatę Czapla, Teresę Król I Teresę Ciupak.

7. Zachęcam Do Czytania I Nabycia Prasy Katolickiej.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27.01.2019 r.

III Niedziela zwykła

 

1. W Liturgii Kościoła Wspominamy: Poniedziałek – Wsp. ŚW. Tomasza Z Akwinu. Czwartek – Wsp. ŚW. Jana Bosko, Prezb. Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź Przed Mszą świętą.

2. Po Mszy świętej O Godz. 16.30 Nabożeństwo Pierwszo-Piątkowe.

3. W Sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte O Godz. 8.00; 10.00 I 12.00.

4. Na Każdej Mszy świętej Poświęcenie świec.

5. W Tym Dniu Na Nowo Rodzice Mogą Ofiarować Swoje Dzieci Panu Bogu. Ze Względu Na Uroczystość Nie Będzie W Tym Dniu Nabożeństwa Pierwszo - Sobotniego.

6. Na Godz. 15.00 Zapraszam Młodzież Do Rozebrania Szopki I Choinek.

7. Na Godz. 16.00 Zapraszam Do Posprzątania świątyni.

8. W Przyszłą Niedzielę O Godz. 9.45 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

9. Dziękuję Bardzo Za Posprzątanie Kościoła I Ofiarę 75 Zł. Sprzątali: Zofia Fac, Danuta Dolecka, Urszula Sajdak, Anna Golec I Marzena Widz. W Tym Tygodniu O Dyżur Proszę W Piątek I Sobotę: Małgorzatę Kuśmierz, Beatę Kolasa, Grażynę Kolasa, Janinę Osmanowską, Teodozję Golec, Marzenę Moskal, Genowefę Błaszczak I Katarzynę ŁUkasik.

10. Dziękuję Bardzo Panu Stanisławowi Chmiel, Który Za Darmo Położył Płytki Na Schodach Do Piwnicy I W Jednym Pomieszczeniu. Wykorzystano Płytki, Które Były Przechowywane W Garażu. Bóg Zapłać.

11. Dziękuję Także Ludziom Dobrej Woli, Którzy W Jakikolwiek Sposób Dbają O Parafię I Plebanię. Bóg Zapłać. Niech Wam Pan Jezus Wynagrodzi Za Dobro Swym Błogosławieństwem. 12. Zachęcam Do Czytania I Nabycia Prasy Katolickiej.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.01.2019 r.

II Niedziela zwykła

 

1. W Liturgii Kościoła Wspominamy:

 • Poniedziałek – Wsp. ŚW. Agnieszki,

 • Dz.m. Czwartek – Wsp. ŚW. Franciszka Salezego, B.dk.

 • Piątek - Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła.

 • Sobota – Wsp. ŚW. Biskupów Tymoteusza I Tytusa.

2. Od 18 – 25 Stycznia Tydzień Modlitw O Jedność Chrześcijan.

3. Prośba. Bardzo Proszę O Zgłaszanie Się Do Mnie W Celu Uzupełnienia Księgi     Zmarłych Za Lata 2015, 2016, 2017.

4. Na Tablicy Ogłoszeń Są Listy Ochrzczonych I ślubów Z Lat 2015 – 2018. Proszę          O Sprawdzenie Czy Wszystkie Nazwiska Są A Jeśli Któreś Jest Na Czerwono Tzn. że Są Braki I Proszę O Kontakt.

5. Na Piątek Na Godz. 17.30 Zapraszam Na Próbę Chóru.

6. W Przyszłą Niedzielę Po Mszy śWiętej O Godz. 10.00 Spotkanie Scholi.

7. Dziękuję Bardzo Za Posprzątanie Kościoła I Ofiarę 75 Zł. Sprzątali: Marian Krupicz, Anna Rząd, Magdalena Krzos, Joanna Jarosz I Krystyna Oleszko. Na Sobotę Na Godz. 9.00 Zapraszam: Zofię Fac, Danutę Dolecką, Urszulę Sajdak, Annę Golec               I Marzenę Widz.

8. Zachęcam Do Czytania I Nabycia Prasy Katolickiej.

 

  

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.01.2019 r.

Święto Chrztu Chrystusa

 

1. Dzisiejsza Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego, Kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie Jednak Do Święta Ofiarowania Pańskiego śpiewamy Kolędy I Adorujemy Boże Dziecię W Szopce.

2. Wspominając Chrzest Pana Jezusa, Myślimy Także O Naszym Osobistym Chrzcie, Który Uczynił Nas Dziećmi Boga I Kościoła. Pamiętajmy W Modlitwie O Naszych Rodzicach, Chrzestnych, Kapłanach I Wszystkich, Którzy Mieli Wpływ Na Przekazywanie Nam Wiary.

3. We Wtorek O Godz. 17.30 Zbiórka Ministrantów.

4. W Czwartek Wsp. Świętego Antoniego, Op. Od 18 – 25 Stycznia Tydzień Modlitw O Jedność Chrześcijan.   

5. W Sobotę Wsp. Świętego Józefa Sebastiana Pelczara,

6. B. Próba Chóru O Godz. 18.00.

7. W Naszej Parafii W Wielkim Poście Będzie Prowadzony Kurs Przedmałżeński. Chętnych Proszę O Zapisywanie Się W Zakrystii.

8. Bóg Zapłać Wszystkim Wam Za Gościnne Przyjęcie Mnie W Waszych Domach I Rodzinach Po Kolędzie. Byłem W 136 Domach. Z Ofiar Jakie Złożyliście W Związku Z Wizytą Duszpasterską Przekazałem Na Kościół 2500 Zł. Bóg Zapłać Za Serce, Wyrozumiałość, Otwartość I Gościnność, Za Rozmowy I Sugestie. Miło Mi, że Wam Się Podoba, To Co Jest Czynione W Parafii Dla Naszego Wspólnego Dobra.

9. Bóg Zapłać Za Zrozumienie Mojej Prośby, Którą Złożyłem Przed Kolędą.

10. Prośba. Bardzo Proszę O Zgłaszanie Się Do Mnie W Celu Uzupełnienia Księgi Zmarłych Za Lata 2015, 2016, 2017. Proszę O Wyrozumiałość. Jest Wiele Braków I Bez Waszej Pomocy Nie Będę W Stanie Tego Uzupełnić. Bardzo Proszę O Pomoc.

11. Dziękuję Bardzo Za Posprzątanie Kościoła I Ofiarę 60 Zł. Sprzątali: Krystyna Miś, Maria Maziarczyk, Anna Biała I Maria Moskal. Bóg Zapłać Także Mężczyznom Z Tych Numerów Za Odśnieżenie. Na Sobotę Na Godz. 9.00 Zapraszam: Mariana Krupicz, Annę Rząd, Magdalenę Krzos, Joannę Jarosz I Krystynę Oleszko.

12. Zachęcam Do Czytania I Nabycia Prasy Katolickiej.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.01.2019 r.

TRZECH KRÓLI

 

1. Dzisiejsza Niedziela To Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.

2. Na Każdej Mszy świętej Poświęcenie Kredy I Kadzidła. Bardzo Proszę By Wziąć Jedno Opakowanie Na Każdą Rodzinę. +K+M+B 2019 – Na Oznaczenie Chrześcijańskich Domów.

3. Jest To Dzień Modlitw W Intencji Misji.

4. O Godz. 9.45 Zmiana Tajemnic Różańcowych.

5. Spotkanie Opłatkowe Wszystkich Grup Parafialnych Dziś O Godz. 15.00.

6. Zapraszam Na Wspólne Kolędowanie.

7. Taca Z Jasełek, Które Dzieci I Młodzież Przedstawiła Tutaj W Kościele Wyniosła 400 Zł. Dla Dzieci Z Rwandy I Burundi. Bóg Zapłać za włączenie się w to dzieło misyjne.

8. Bardzo Proszę O Zapoznanie Się Z Godzinami Mszy świętych

9. W Tym Tygodniu Bo Są Pewne Zmiany. Za Zmiany Przepraszam.

10. Dziękuję Bardzo Za Posprzątanie Kościoła I Ofiarę 75 Zł. Sprzątali: Henryka Kokoszka, Jolanta Blacha, Teodora Bańka, Justyna Lewandowska I Anna Lenart. Na Sobotę Na Godz. 9.00 Zapraszam: Patrycję Małek, Krystynę Miś, Marię Maziarczyk, Annę Biała I Marię Moskal.

11. Wizyta Duszpasterska – Kolęda – W Tym Tygodniu: Poniedziałek – 07 Stycznia – Numery: 65 - 37 Wtorek – 08 Stycznia – Numery: 36 – 1a

12. Zachęcam Do Czytania I Nabycia Prasy Katolickiej.

13. Kancelaria Parafialna W Niedziele I święta Nieczynna A na tygodniu Po Mszy świętej.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.12.2018 r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 

1. Dzisiejsza niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy świętej o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam wszystkich chętnych małżonków na tę Mszę świętą. O godz. 11.30 dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Andrzejowie przedstawią Jasełka Bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszam. Taca z tej Mszy świętej dzieci i młodzież biorąca udział w Jasełkach przeznaczy dla dzieci z Rwandy i Burundi. Bóg zapłać za włączenie się w to dzieło misyjne.

2. W poniedziałek ostatni dzień Roku Pańskiego 2018. O godz. 17.00 Msza święta i nabożeństwo na zakończenie Roku z uroczystym Te Deum.

3. We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w niedzielę.

4. W środę wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bb, dK.

5. We czwartek Msza święta wieczorowa o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.

6. I piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16.30. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo pierwszo piątkowe.

7. I sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo pierwszo sobotnie.

8. Przyszła niedziela to Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Jest to dzień modlitw w intencji misji. O godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup parafialnych o godz. 15.00. Zapraszam.

9. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Teodozja Chmiel, Elżbieta Wasil, Stanisław Wojciechowski, Alina Łukasz i Weronika Lenart. Poproszę tę grupę o przygotowanie kościoła na 1 stycznia. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Henrykę Kokoszka, Patrycję Małek, Jolantę Blacha, Teodorę Bańka i Justynę Lewandowską.

10. Jeszcze raz bardzo dziękuję młodzieży naszej parafii za ubranie choinek, szopki i balustrady nad wejściem. Dziękuję także życzliwym ludziom za zrobienie świątecznej dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję naszemu chórowi, orkiestrze i paniom organistkom. Wszystkim, którzy wnoszą jakiekolwiek dobro w naszą parafię z serca dziękuję.

11. Wizyta duszpasterska – kolęda – od 2 stycznia od godz. 9.00 do 16.00. Tym razem od strony Godziszowa. Najważniejsza jest modlitwa z prośbą o błogosławieństwo dla domu i rodziny.

Środa – 2 stycznia – numery: 166-140

Czwartek – 3 stycznia – numery: 139-116

Piątek – 4 stycznia – numery: 115-90

Sobota – 5 stycznia – numery: 89-66

12. Kancelaria parafialna w niedziele i święta nieczynna a na tygodniu po Mszy świętej.

 

 

OGŁOSZENIA­­ DUSZPASTERSKIE – 23.12.2018 r.

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 

1.  Zapalona została czwarta świeca Adwentowa a to oznacza, że święta już bardzo blisko. Jeszcze jutro ostatnia Msza święta roratnia. O godz. 6.10 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny a po Mszy świętej ostatni dzień Nowenny przed Uroczystością. Zapraszam wszystkich na to nasze czuwanie z Matką Bożą.

2. Jutro po roratach do godz. 10.00 będzie można sobie zabrać Betlejemskie światełko. Proszę przynieść ze sobą znicze. Jest to dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Przeżyjmy go godnie, zachowajmy tradycyjny post. Nim zasiądziemy do wigilijnego stołu pamiętajmy o naszych pięknych chrześcijańskich zwyczajach i tradycjach. Niech będzie biały obrus, sianko, opłatek, puste nakrycie, fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Chrystusa i dopiero łamanie się opłatkiem, życzenia i wieczerza wigilijna. Zachowajmy trzeźwość. Tę wigilijną świecę można w następnych dniach zanieść na cmentarz, na grób bliskich nam osób. O północy zapraszam na Pasterkę, przyjdźmy powitać Narodzonego Chrystusa. Pół godz. przed Paterką zapraszam na wspólne kolędowanie. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

3. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1000 zapraszam dzieci do kolędowania przy szopce. Błogosławieństwo dzieci.

4. W środę drugi dzień świąt, Święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny – godz. 800, 1000 i 1200. Po każdej Mszy św. - poświecenie owsa. Taca na KUL w Lublinie. Po Mszy św. o godz. 1000. Zapraszam dzieci do kolędowania przy szopce.

5. We czwartek wsp. św. Jana Ewangelisty. Msza św. o godz. 1700 i poświęceniem wina. Można przynieść swoje wino do poświęcenia.

6. W piątek Święto Świętych Młodzianków. Msza św. o 1630 i 1700.

7. Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy świętej o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszam wszystkich chętnych małżonków na tę Mszę świętą. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Andrzejowie przedstawi Jasełka Bożonarodzeniowe. Serdecznie zapraszam. Taca z tej Mszy świętej dzieci i młodzież biorąca udział w Jasełkach przeznaczy dla dzieci z Rwandy i Burundi. Bóg zapłać za włączenie się w to dzieło misyjne.

8. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i ofiarę 150 zł. oraz za zakup kwiatów i przywiezienie choinek. Sprzątali: Jan Kokoszka, Małgorzata Kokoszka, Genowefa Brzozowska, Apolonia Powrózek, Zbigniew Bzdyrak, Halina Bzdyrak, Dorota Kokoszka, Tadeusz Wieleba, Maria Boś i Regina Boczek.

9. Ofiary na kościół: bezimienna 100 zł., bezimienna 50 zł., bezimienna 500 zł. na zakup nowej kropielnicy przy wejściu. Bóg zapłać. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary na świąteczny wystrój naszej świątyni.

10. Bardzo dziękuję młodzieży naszej parafii za ubranie choinek, szopki i balustrady nad wejściem. Na Was zawsze można liczyć. Bóg zapłać. Dziękuję także życzliwym ludziom za zrobienie świątecznej dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję Panu Grzegorzowi Małek i ekipie za zrobienie nowej szopki. Bóg zapłać. Wszystkim, którzy wnoszą jakiekolwiek dobro w naszą parafię z serca dziękuję.

11. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Niedziela jest na dwa tygodnie – wydanie świąteczne. Koszt 10 zł.

12. Kolęda rozpocznie się 2 stycznia.

13. Kancelaria parafialna w niedziele i święta nieczynna a na tygodniu po Mszy świętej.

14. Kochani. Nasza Pasterka będzie transmitowana przez Internet. Można wejść na stronę parafialną i przez zakładkę Msza św. na żywo uczestniczyć we Mszy świętej. Będzie widoczny tylko ołtarz i ambonka ale Wasz śpiew też będzie słyszalny. Tylko Pasterka. Tak na próbę.

15. Do Pana po nagrodę odszedł śp. Grzegorz Moskal. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16.12.2018 R.

III NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Zapalona została trzecia świeca Adwentowa a to oznacza, że święta już blisko. Codziennie o godz. 6.30 Msze święte roratnie. Zapraszam wszystkich na to nasze czuwanie z Matką Bożą.

 2. Od dzisiaj przeżywamy nowennę przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Od jutra o godz. 6.10 do świąt Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Proszę o przyniesienie ze sobą tekstów. Po Mszy świętej kolejne dni Nowenny.

 3. W tym tygodniu przeżywamy Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 4. Jutro dzień naszej Parafialnej Adwentowej spowiedzi od 15 – 17. Co pół godziny komunia święta. O godz. 17.00 Msza święta.

 5. W zakrystii są do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Koszt to 5 zł. Są jeszcze wigilijne opłatki.

 6. Do puszki z gazetami można składać dobrowolne ofiary na wystrój naszej świątyni na święta.

 7. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Andrzejowie zaprasza na spotkanie członkiń koła oraz osoby chętne, które pragną przynależeć do koła. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w budynku Remizy OSP. Zapraszamy.

 8. Odwiedziny chorych przed świętami w piątek 21 grudnia od godz. 10.00. Można zgłaszać chorych w zakrystii.

 9. Jutro w poniedziałek o godz. 17.30 próba chóru i spotkanie ministrantów, a we wtorek o godz. 16.30 spotkanie scholi.

 10. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i ofiarę 75 zł. oraz 50 zł. na szopkę. Sprzątali: Monika Zarzeczna, Janina Chmiel, Maria Oleszko, Grażyna Król i Maria Kokoszka. Na sobotę zapraszam: Jan Kokoszka, Małgorzata Kokoszka, Genowefa Brzozowska, Apolonia Powrózek, Zbigniew Bzdyrak, Halina Bzdyrak, Dorota Kokoszka, Tadeusz Wieleba, Maria Boś i Regina Boczek.

 11. Ubieranie kościoła i choinek we czwartek od godz. 18.00. Zapraszam młodzież, ministrantów, strażaków do oświetlenia i wszystkich chętnych. Proszę wziąć drabiny.

 12. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 9.12.2018 r.

II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Codziennie o 6:30 Msze Święte Roratnie. Zapraszam Wszystkich na to nasze czuwanie z Matką Bożą. Dzieci przychodzą z lampionami do zakrystii i będzie wspólne wyjście.Na stoliku z gazetami w dwóch pojemnikach znajdują się losy z numerkami do wylosowania figurki Matki Bożej, którą przynosimy następnego dnia. Pojemniki będą podpisane dla dorosłych i dla dzieci.

 2. Nie będzie rekolekcji adwentowych.Codziennie na roratach kazanie jako adwentowe zamyślenia i katecheza - to nasze nauki. Spowiedź parafialna adwentowa będzie 17 grudnia w godzinach 15:00 -17:00. Odwiedziny chorych przed świętami w piątek 21 grudnia od godziny 10:00. Można zgłaszać chorych w zakrystii.

 3. W zakrystii są do nabycia świece "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" w cenie 5 zł.

 4. We czwartek 13 grudnia rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Modlić się będziemy w int. naszej umiłowanej Ojczyzny. Wspomnienie Św. Łucji, dz.m. W tym dniu o godz.17.30 próba chóru. No szkoda, że tak do tej naszej wspólnej parafialnej sprawy podchodzimy jak podchodzimy. Muszę pamiętać, że nie wszystko da się zrobić.

 5. W piątek wsp. Św. Jana od Krzyża, prezbitera dK.

 6. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Bożego Narodzenia po Mszy Św.o godzinie 8:00

 7. Do puszki z gazetami można składać dobrowolne ofiary na wystrój naszej świątyni na święta.

 8. Bóg zapłać Legionowi Maryi za ofiarę 50 zł na wystrój Kościoła na święta. Ofiara z opłatków na ogrzewanie Kościoła to 3360 zł. Bóg zapłać.

 9. Dziękuję bardzo za posprzątanie Kościoła i ofiarę 75 zł oraz 50 zł na szopkę. Sprzątali : Anna Kokoszka, Renata Maziarz, Czesława Myszak, Teresa Kiszka, Janina Mazur. W sobotę na godzinę 8:00 zapraszam Monikę Zarzeczną, Janinę Chmiel, Marię Oleszko, Grażynę Król i Marię Kokoszkę. Myślę, że wiemy kto w tym roku zadba o choinki. Można o  tym pomyśleć. Ubieranie choinek bęzie w sobotę 22 grudnia.

 10. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 25.11.2018 r. 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

 1. Dzisiejsza niedziela kończy bieżący Rok Liturgiczny. To patronalne Święto Wspólnoty dla Intronizacji  NSPJ. Życzymy tej Wspólnocie wytrzymałości i nowych członków. Dzisiejsza niedziela jest w naszej diecezji niedzielą synodalną.Trwa III Synod. Temat na dzisiejszą niedzielę : Kościół Powszechny. My jesteśmy tym Kościołem.

 2. Codziennie do piątku modlitwa wypominkowa. W piątek Święto Św. Andrzeja Apostoła i na modlitwie  wypominkowej będziemy polecać wszystkich naszych bliskich zmarłych. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 3. W tym tygodniu przeżywamy XXIV Tydzień Biblijny pod hasłem: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".  Zapraszam do odszukania i wyeksponowania Księgi Pisma Świętego i codziennie odczytania fragmentu  Księgi Dziejów Apostolskich.

 4. W sobotę 4 grudnia - pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 17:00 nabożeństwo pierwszo sobotnie. 

 5. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. O godzinie 9:45 zmiana tajemnic różańcowych.                       W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny - I Niedziela Adwentu. Na Mszy Świętej o godzinie 8:00 poświęcenie Opłatków Wigilijnych. Ministranci rozprowadzą je w tym dniu. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie naszej Świątyni. Bóg zapłać.

 6. Na tablicy ogłoszeń plan Rekolekcji Intronizacyjnych w Sanktuarium w 10 rocznicę powstania. W niedzielę w Janowie poświecenie figury Chrystusa Króla.

 7. Rekolekcje dla mężczyzn w Seminarium sandomierskim - szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 8. Lista Ofiarodawców.

 9. Jeśli jest ktoś z Rady Parafialnej proszę na chwilę do zakrystii.

 10. W piatek po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie chóru. Zapraszam wszystkich chętnych : kobiety i mężczyzn. Nie bójmy się . Spróbujmy. W sobotę o 10:00 spotkanie scholi.

 11. Bóg zapłać Państwu Krystynie i Stanisławowi Krzos za ufundowanie ornatu z haftowanym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej - zostanie on zaprezentowany na roratach.

 12. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i ofiarę 75 zł.Sprzątali: Tadeusza Moskal, Marian Biegas, Monika Myszak, Dorota Drzazga i Maria Moskal. Zamiast kwiatów ofiara 50 zł przeznaczona została na szopkę. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 8:00 zapraszam: Renatę Chmiel,Janinę Sajdak, Aleksandrę Gzik, Janinę Łagód i Barbarę Golec. Bardzo proszę o zrobienie wieńca adwentowego. Proszę o kontakt.

 13. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej  

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18.11.2018 r.

XXXIII Niedziela zwykła

 

 1. Codziennie o godzinie 17:00 modlitwa wypominkow. Na tablicy ogłoszeń jest tabela z numerami domów i datami, w których będą odczytane kartki wypominkowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 2. W poniedziałek wsp. bł. Salomei, z.;

 3. We wtorek wsp. Św.Rafała Kalinowskiego, prezb.;

 4. W środę wsp. Ofiarowanie NMP;

 5. We czwartek wsp. Św.Cecylii, dz. m.;

 6. W sobotę wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbi Towarzyszy.;

 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.;

 8. Apel do kierowców;

 9. Apel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie;

 10. Dziękuję bardzo za posprzątanie Kościoła, kwiaty i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Anna Gzik,Anna Ciupak, Anna Oleszko, Beata Kiełbasa i Zofia Graboś. Na sobotę na godz. 8:00 zapraszam Tadeuszę Moskal, Mariana Biegasa, Monikę Myszak, Dorotę Drzazgę i Marię Moska;

 11. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.     

 

 

 

 

ogłoszenia duszpasterskie – 11.11.2018 r. xxxii niedziela zwykła

 

 1. Po 123 Latach Niewoli Polska Odzyskała Niepodległość. Będziemy Bogu Dziękować Za Wolną    I Niepodległą Polskę, Naszą Ojczyznę.

 2. Codziennie o godz. 17.00 modlitwa wypominkowa. Na tablicy ogłoszeń jest tabela            z numerami domów i datami, w których będą odczytane kartki wypominkowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy

 3. W poniedziałek wsp. Św. Jozafata, b.m.

 4. We wtorek wsp. Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 5. W sobotę wsp. Św. Elżbiety Węgierskiej, z.

 6. W tym tygodniu zostanie posłany zeszyt z kolejną, czwartą ratą na nasze parafialne przedsięwzięcia.

 7. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i kwiaty i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Teresa Wieleba, Maria Traczyk, Janina Czarna, Zofia Daśko, Jan Powrózek. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Annę Gzik, Annę Ciupak, Annę Oleszko, Beatę Kiełbasa i Zofię Graboś

 8. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 04.11.2018 R. Xxxi Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj o godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Codziennie o godz. 17.00 modlitwa wypominkowa.
 3. W piątek Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 4. W sobotę Wsp. Św. Leona Wielkiego, pap.dK.
 5. Na tablicy ogłoszeń jest tabela z numerami domów i datami, w których będą odczytane kartki wypominkowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Bóg zapłać za ofiary na podest pod organy – 1140 zł.
 7. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, kwiaty, posprzątanie cmentarza i ofiarę 150 zł. Sprzątali: Łagód Marta, Łagód Maryla, Łukasik Jan, Krzysztoń Zofia, Krzysztoń Jadwiga, Kłyś Janina, Daśko Jan, Moskal Barbara, Mazur Barbara, Szczygieł Agnieszka. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Teresa Wieleba, Maria Traczyk, Janina Czarna, Zofia Daśko, Jan Powrózek.
 8. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Są dwa numery Niedzieli.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 28.10.2018 R. Xxx Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś niedziela Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pakistan – Aby nie milczeć.
 2. Dzisiejszej niedzieli pragniemy zwrócić uwagę na materialną budowlę kościoła, który jest naszym domem, w którym gromadzimy się jako wspólnota wiernych, będąca żywą świątynią Bożą. Przez słuchanie słowa Bożego i sprawowanie sakramentów, a zwłaszcza Eucharystii oraz przez czynną miłość wzrasta Kościół, żywa budowla – My. Zwłaszcza teraz, gdy przygotowujemy się do konsekracji naszej świątyni.
 3. Nabożeństwo różańcowe w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. W poniedziałek różaniec poprowadzi róża św. Ojca Pio – zelatorka Janina Łagód; we wtorek różaniec poprowadzi róża Św. Faustyny – zelatorka Krystyna Krzos.
 4. Spowiedź święta przed Wszystkimi Świętymi i przed Pierwszym Piątkiem Miesiąca:            w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.00. We środę przez różaniec spowiadał będzie ks. Jan Łagód.
 5. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta w kościele o godz. 8.00 a na naszym cmentarzu o godz. 10.00. Przygotujmy do tej Uroczystości groby naszych bliskich zmarłych i nasze dusze, by z czystym sercem przyjąć Ciało Pańskie i zanosić nasze modlitwy. Po Mszy świętej na cmentarzu odbędzie się procesja pomiędzy grobami naszych bliskich zmarłych z pięcioma stacjami i modlitwami. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Msza święta na cmentarzu w Janowie Lubelskim 1 listopada o godz. 14.00. Natomiast 2 listopada o godz. 12.00. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny w dniach od 1 – 8 listopada. Proszę o posprzątanie grobów, śmieci zabieramy ze sobą        a ziemi nie wysypujemy do kontenerów.
 6. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 8.00; 10.00  i 17.00. Jest to Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo pierwszo piątkowe z modlitwą wypominkową.
 7. W sobotę nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy świętej wieczornej z modlitwą wypominkową.
 8. Przyszła Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.45.
 9. Na tablicy ogłoszeń jest tabela z numerami domów i datami, w których będą odczytane kartki wypominkowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na podest pod organy.
 11. Ogłoszenie Pana Wójta.
 12. W ostatnią niedzielę w całej Polsce przeprowadzone było liczenie wiernych. W naszej parafii zameldowanych z dniem 01.01.2018 roku było 638 osób. Podliczyłem i wyszło, że w niedzielnej Mszy świętej uczestniczyło 349 osób co dało po wszelkich odliczeniach 64%. Do Komunii świętej przystąpiło 85% uczestników Mszy świętej. Jest to bardzo dobry wynik. Oczywiście niemiarodajny ale dający do myślenia, że za łatwo i za często dyspensujemy się od uczestnictwa we Mszy świętej.
 13. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 90 zł. Sprzątali: Zofia Moskowicz, Kazimiera Dyjak, Mirosława Łagód, Emilia Moskowicz, Grażyna Moskal i za ofiarę od Krystyny Dyjak. Na Uroczystość Wszystkich Świętych świątynie przygotują: Łagód Marta, Łagód Maryla, Łukasik Jan, Krzysztoń Zofia, Krzysztoń Jadwiga. Cmentarz przygotują: Kłyś Janina, Daśko Jan, Moskal Barbara, Mazur Barbara, Szczygieł Agnieszka.
 14. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 15. Dziękuję Panu Józefowi Łagód za wykonanie nowej gabloty na ogłoszenia.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 21.10.2018 R. Xxix Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień misyjny. Taca przeznaczona na misje. Dzisiaj także wybory samorządowe. Modlimy się o mądry wybór Polaków.
 2. Codziennie przez cały październik odprawiamy nabożeństwo różańcowe wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Dziękuję za prowadzenie różańca w tym tygodniu.
 3. W poniedziałek Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu. Różaniec poprowadzi róża Matki Bożej Królowej Polski – Zelator Zofia Golec.
 4. We czwartek Wsp. Św. Jana Pawła II.
 5. W przyszłą niedzielę taca na aktualne prace w kościele. Różaniec święty po Mszy świętej   o godz. 12.00. Zachęta i zaproszenie do wspólnej modlitwy po Mszy świętej o godz. 8.00    z Grupą dla Intronizacji i po Mszy świętej o godz. 10.00 z Grupą Legionu Maryi.
 6. Pamięć o naszych bliskich zmarłych to świadectwo naszej do nich miłości i serca oraz naszej wiary w zmartwychwstanie. Na kartkach wypominkowych zapisujemy numer domu  i składamy je w zakrystii.
 7. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i wygrabienie placu przykościelnego i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Renata Oleszko, Edyta Mucha, Janusz Mucha, Tadeusza Oleszko, Marianna Wojtan, Marianna Kulpa. Na sobotę na 8.00 zapraszam: Zofię Moskowicz, Kazimierę Dyjak, Mirosławę Łagód, Emilię Moskowicz, Grażynę Moskal.
 8. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.
 9. Do Pana po nagrodę odszedł śp. Stanisław Breś. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14.10.2018 R. Xxviii Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek po Mszy świętej na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na XVIII Dzień Papieski.
 2. Dzisiaj przypada także Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Życzymy wszystkim nauczycielom sił, cierpliwości światła Ducha Świętego w pracy z dziećmi         i młodzieżą.
 3. Codziennie przez cały październik odprawiamy nabożeństwo różańcowe wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00. Dziękuję dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej za prowadzenie modlitwy różańcowej          w minionych dwóch tygodniach.
 4. W poniedziałek wsp. Św. Teresy z Avila. Różaniec poprowadzi Legion Maryi.
 5. We wtorek wsp. Św. Jadwigi Śląskiej. Różaniec poprowadzi Grupa dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W środę wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, b. m. Różaniec poprowadzi róża Św. Jana Pawła II – Zelator Elżbiety Bielak.
 7. We czwartek Święto Św. Łukasza Ewangelisty – Patronalne święto Służby Zdrowia. Modlimy się za pracujących w Służbie Zdrowia i prosimy także o to, by pamiętali, że podstawowym ich zadaniem jest obrona życia człowieka od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Różaniec poprowadzi róża Św. Maksymiliana Marii Kolbego - Zelator Elżbiety Ciupak.
 8. W piątek różaniec poprowadzi Św. Faustyny – Zelator Krystyny Krzos. Gdyby chciały się zgłosić inne róże do prowadzenia różańca w przyszłym tygodniu to proszę o kontakt.
 9. W sobotę wsp. Św. Jana Kantego, prezb.
 10. W przyszłą niedzielę taca na misje. Niedziela misyjna. Różaniec święty po Mszy świętej     o godz. 12.00. Zachęta i zaproszenie do wspólnej modlitwy po Mszy świętej o godz. 8.00     z Grupą dla Intronizacji i po Mszy świętej o godz. 10.00 z Grupą Legionu Maryi.
 11. Pamięć o naszych bliskich zmarłych to świadectwo naszej do nich miłości i serca oraz naszej wiary w zmartwychwstanie. Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Jest czas by je złożyć wcześniej w zakrystii. Na kartkach zapisujemy numer domu. Kiedy będą odczytane informacja bliżej listopada.
 12. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Karolina Kiszka, Maria Gałus, Lucyna Moskowicz, Wiesława Golec, Stanisław Kozdra. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Renatę Oleszko, Edytę Mucha, Tadeusza Oleszko, Marianna Wojtan, Marianna Kulpa.
 13. Dziękuję bardzo Pani Wiesławie Golec za prace krawieckie na rzecz parafii.
 14. Ks. Bp dziękuje za wsparcie Funduszu Ewangelizacyjnego, składki w dniu bierzmowania  w kwocie 1173zł. Składka na remont ogrzewania plebanii wyniósł 1350 zł. Koszt remontu to 2600zł. Koszt remontu drzwi kościoła to 5000zł. Koszt malowania pomieszczeń za zakrystią 450zł.
 15. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Niedziela, Nasza Arka. Wieści Gminne.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 07.10.2018 R. Xxvii Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj przypada 1 r. śmierci ks. Bpa Wacława Świerzawskiego.
 2. Codziennie przez cały październik odprawiamy nabożeństwo różańcowe wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
 3. We wtorek 9 października wsp. Bł. Wincentego Kadłubka, b. – Patrona Diecezji. Modlimy się i polecamy Bożej Opiece naszą diecezję.
 4. W sobotę 13 października wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.. Dzień imienin Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego – modlimy się w intencji naszego Biskupa. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00 z procesją Fatimską.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Bożena Brzuch, Anna Abram, Teresa Breś, Teresa Ożóg. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Karolinę Kiszka, Marię Gałus, Lucynę Moskowicz, Wiesławę Golec i Stanisława Kozdrę.
 7. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 30.09.2018 R. Xxvi Niedziela Zwykła

 

 1. Codziennie przez cały październik odprawiamy nabożeństwo różańcowe wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek wsp. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. dK.
 3. We wtorek wsp. Świętych Aniołów Stróżów.
 4. W czwartek wsp. Św. Franciszka z Asyżu. Jest to I Czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe  i liczne powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów pochodzących z naszej parafii.
 5. W piątek wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, dz. Jest to I piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszo piątkowe podczas różańca. Spowiedź przez cały tydzień przed Mszą świętą.
 6. W sobotę I sobota miesiąca. Nabożeństwo podczas różańca.
 7. W sobotę o godz. 9.00 wyjazd do Tarnobrzega na diecezjalne spotkanie róż różańcowych. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy.
 8. Przyszła niedziela to I Niedziela miesiąca. O godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec święty po Mszy świętej o godz. 12.00.
 9. Bóg zapłać wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie „szafa pancerna”. Panom: Jan Kiszka, Stanisław Wojciechowski, Janusz Mucha, Władysław Łagód (ciągnik), Jan Kłyś (samochód), Leszek Myszak, Andrzej Golec (ciągnik), Marian Biegas, Stanisław Wasil.
 10. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Czesława Fac, Maria Miś, Anna Kiszka, Jana Flis i Janina Wieleba. Bóg zapłać. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty. Życzymy im wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Bożenę Brzuch, Annę Abram, Teresę Breś, Teresę Ożóg i Karolinę Kiszka.
 11. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 23.09.2018 R. Xxv Niedziela Zwykła

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont plebanii.
 2. W poniedziałek na godz. 17.00 zapraszam wszystkich ministrantów.
 3. We środę na godz. 17.00 zapraszam kandydatów do bierzmowanie z klas VII i VIII.
 4. W czwartek wspominamy Świętego Wincentego a Paulo.
 5. W piątek wspominamy Świętego Wacława, męczennika. W tym dniu o godz. 15.00 pod krzyżem na placu kościelnym odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia – „Na ulicach świata”.
 6. W sobotę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 7. 6 października Pielgrzymka Róż Różańcowych do Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu. Zapisy do przyszłej niedzieli.
 8. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Maria Wasil, Agnieszka Bielak, Anna Stańską, Ewelina Krzosek i Maria Król. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Czesławę Fac, Marię Miś, Annę Kiszka, Jana Flis i Janinę Wieleba.
 9. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 16.09.2018 R. Xxiv Niedziela Zwykła

 

 1. 1. We wtorek 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski oraz       Dzieci i Młodzieży. Ze względu na bierzmowanie w Momotach Msze święte rano o 7.00    i 7.30. Modlimy się w tym dniu za nasze dzieci i młodzież, polecając ich opiece św. Stanisława
 2. 2.  W czwartek wsp. Świętych Męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
 3. 3.  W piątek Święto św. Mateusza, Ap. I Ew.
 4. 4.  W sobotę Diecezjalna Pielgrzymka do Krakowa i Jędrzejowa do Patronów naszej diecezji.

Zgłoszenia do dnia jutrzejszego. Wyjazd o 4.00 rano spod Sanktuarium w Janowie.

Program:

 1. Kraków (Wawel), 9.00 – Msza święta przy konfesji św. Stanisława BM pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza
 2. Czas do zagospodarowania przez Księży Dziekanów
 3. Jędrzejów – Sanktuarium Bł. Wincentego Kadłubka, godz. 15.00 – Nabożeństwo do
  bł. Wincentego Kadłubka pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza.
  1. XXXIV Pielgrzymka Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę 2-3 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  2. Komenda Powiatowa Policji w Janowie Lubelskim – ogłoszenie.
  3. I Igrzyska Janowskie – ogłoszenie.
  4. Została dokończona renowacja drzwi kościoła. Niech nam służą długie lata.
 4. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące remonty na plebanii. Zostanie przeprowadzony od jutra remont instalacji grzewczej na plebanii i w zakrystii.
 5. Dziękuję bardzo młodzieży bierzmowanej za dojrzałe podejście do sakramentu, rodzicom za przygotowanie świątyni, dar serca i złożoną ofiarę. Pani Edycie za kompozycję kwiatową. Scholii, Pani Justynie, ministrantom i wszystkim, którzy brali czynny udział      w liturgii. Bóg zapłać.
 6. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Renata Florek, Wiesława Bielak, Elżbieta Bielak, Genowefa Wieleba i Zofia Mazur. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Marię Wasil, Agnieszkę Bielak, Annę Stańską, Ewelinę Krzosek i Marię Król.
 7. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 09.09.2018 R. Xxiii Niedziela Zwykła

 

  1. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczynamy VIII tydzień Wychowania.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • Czwartek – wsp. Św. Jana Chryzostoma, b. dK.
 • Piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • Sobota – wsp. NMP Bolesnej.
  1. 8 września zakończył się Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Dziękujemy Bogu za Jego obecność pośród nas. Wczoraj grupa 84 pątników udała się do Janowa Lubelskiego na Uroczystości Odpustowe. Dziękuję za uczestnictwo, tak liczne, za wspólną modlitwę i wszelkie okazane dobro.
  2. Jutro o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania, wszystkich ministrantów     i scholii.
  3. Na środę na godz. 17.30 zapraszam rodziców młodzieży bierzmowanej do posprzątania świątyni i terenu wokół ogrodzenia.
  4. W czwartek 13 września Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00 Msza święta i procesja    z Figurą Fatimską. Po Nabożeństwie Fatimskim spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków bierzmowania.
  5. W piątek 14 września o godz. 17.00 nasza młodzież z klas III Gimnazjum i pierwsza średniej z rąk ks. biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza otrzyma sakrament bierzmowania. Na tę uroczystość zapraszam wszystkich Was. Pokażmy naszemu Pasterzowi, że nasza parafia żyje Eucharystią, wiarą i miłością. Na tej Mszy świętej zbierana będzie składka na Fundusz Ewangelizacyjny.
  6. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 75 zł. Sprzątali: Teresa Ciupak, Alina Gębala, Maria Kotrybała, Zofia Krupicz i Małgorzata Tomiło. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Renatę Florek, Wiesławę Bielak, Elżbietę Bielak, Genowefę Wieleba i Zofię Mazur.
 1.       Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

ogłoszenia duszpasterskie – 02.09.2018 r. xxii niedziela zwykła

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Pierwszą Niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o powołania i kolejny miesiąc Nowenny przed konsekracją naszej świątyni. O godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • Poniedziałek – wsp. Św. Grzegorza Wielkiego, pap. dK.
 • Sobota – Święto Narodzenia NMP.
  1. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza Święta o godz. 8.00. Jutro na godz. 18.30 zapraszam młodzież która 14 września o godz. 17.00 przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszam na to spotkanie rodziców.
  2. We wtorek o godz. 17.30 spotkanie scholi.
  3. W czwartek Pierwszy Czwartek miesiąca. Msza Święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00.
  4. W piątek Pierwszy Piątek miesiąca. Msza święta o godz. 17.00 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Spowiedź przed Mszą świętą.
  5. 8 września, w sobotę, Odpust w Sanktuarium. Wyjście o godz. 8.15 naszej pieszej pielgrzymki do Janowa Lubelskiego. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania idą kandydaci do bierzmowania z klasy III Gimn. i I Średniej. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania wszystkich, którzy mogą pielgrzymować. Zapraszam do pomocy w bezpiecznym dotarciu do Janowa, tych, którzy czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem w czasie drogi i kierować ruchem. Powrót na własną rękę. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 17.00 i 18.00.
  6. 8 września zakończenie Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Można udać się do Sulisławic. Msza święta o godz. 12.00.
  7. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i ofiarę 60 zł. Sprzątali: Maria Kotrybała, Elżbieta Ciupak, Renata Czapla, Teresa Król. Dziękuję bardzo dzisiejszym nowożeńcom na ubranie kościoła w kwiaty. Życzymy im wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Na piątek na godz. 18.00 zapraszam: Teresę Ciupak, Alinę Gębala, Marię Kotrybała, Zofię Krupicz i Małgorzatę Tomiło.
 1. Dziękuję bardzo Grzegorzowi Kiełbasa za wykoszenie trawy wokół ogrodzenia kościoła. Poszukuję dobrego człowieka, który zawiezie do Godziszowa do piaskowania i malowania szafę pancerną, dość ciężką i ją po malowaniu odbierze. Potrzebny jest ciężki sprzęt. Proszę o kontakt.
 2. Z daru ołtarza grupy odpowiedzialnej za tegoroczne dożynki zostały zakupione trzy nowe zielone ornaty.
 3. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 26.08.2018 R. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej – podążamy naszą myślą do stóp naszej Królowej i ponawiamy nasze Jestem, Pamiętam, Czuwam.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • Poniedziałek – wsp. św. Moniki.
 • Wtorek – wsp. św. Augustyna, b.dK.
 • Środa – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  1. Można się zapisywać na pielgrzymkę do Częstochowy na 2 września, na ogólnopolskie dziękczynienie za zbiory. Ilość miejsc ograniczona. Wyjazd spod kościoła o godz. 23.45 z soboty na niedzielę. Koszt 60 zł.
  2. 1.09. Rocznica wybuchu II wojny światowej – modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny.
  3. W sobotę od godz. 17.00 spowiedź przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego           i Katechetycznego. Po Mszy świętej nabożeństwo pierwszo sobotnie.
  4. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła, za kwiaty i za ofiarę 80 zł. Sprzątali: Teodozja Golec, Janina Osmanowska, Marzena Moskal i ofiarę od Katarzyny Łukasik    i Genowefy Błaszczak. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Marię Kotrybała, Elżbietę Ciupak, Renatę Czapla, Teresę Król i Bożenę Mulińską.
  5. 8 września Odpust w Sanktuarium. Organizuję pielgrzymkę pieszą do Janowa Lubelskiego. Wyjście byłoby o godz. 8.30. Powrót na własną rękę.
  6. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Można nabyć książkę o św. Janie Pawle II w cenie 7 zł.

 

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 19.08.2018 R. Xx Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
 • Poniedziałek – wsp. św. Bernarda, op. dK.
 • Wtorek – wsp. Św. Piusa X, pap.
 • Środa – wsp. NMP Królowej.
 • Piątek – Święto św. Bartłomieja, Ap.
 1. Dziś z racji III Niedzieli miesiąca taca przeznaczona na potrzeby parafii. Dzisiaj także o godz. 14.00 Msza święta i dożynki Gminne w Godziszowie.
 2. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i przebieg naszych parafialnych dożynek – naszego dziękczynienia za zbiory. Myślę, że stworzyliśmy taką rodzinną wspólnotę przy stole Eucharystii i przy stole biesiadnym.
 3. Przyszła Niedziela to Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Można się zapisywać na pielgrzymkę do Częstochowy na 2 września, na ogólnopolskie dziękczynienie za zbiory.
 5. Ogłoszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim.
 6. Ogłoszenie Wyższej Szkoły Społecznej i Medialnej na tablicy ogłoszeń.
 7. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła, za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Anna Golec, Marzena Widz, Beata Kolasa, Małgorzata Kuśmierz i Grażyna Kolasa. Na sobotę, na godz. 8.00 zapraszam: Teodozję Golec, Janinę Osmanowską, Genowefę Błaszczak, Marzenę Moskal i Katarzynę Łukasik.
 8. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Można nabyć książkę o św. Janie Pawle II w cenie 7 zł.

 

 

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12.08.2018 R. Xix Niedziela Zwykła

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

*Wtorek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. m.

*Środa – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

*Piątek – wsp. św. Jacka, prezb.

 1. Jutro z racji 13 dnia miesiąca sierpnia Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.
 2. 15 sierpnia nasze parafialne dożynki. Jest za co Panu Bogu dziękować. Za tak piękną pogodę w czasie żniw. Jest to dziękczynienie nas wszystkich. O godz. 10.00 uroczysta Msza święta    z poświęceniem wieńca dożynkowego i błogosławieństwem kwiatów i ziół. Zachęcam do upieczenia i przyniesienia ciast i różnych wypieków przed kościół. W tym dniu będzie tylko Msza święta o godz. 10.00. Proszę bardzo tę grupę o przygotowanie świątyni do tej Uroczystości.
 3. Ogłoszenie Pana Wójta.
 4. Ogłoszenie z Kurii.
 5. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła, za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Joanna Jarosz, Krystyna Oleszko, Zofia Fac, Danuta Dolecka, Urszula Sajdak. Na Sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Annę Golec, Marzenę Widz, Beatę Kolasa, Małgorzatę Kuśmierz i Grażynę Kolasa.
 6. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 05.08.2018 r. 

XVIII Niedziela zwykła 

 

 

 1. Zapowiedzi: Mariusz Widz, kawaler z Andrzejowa i Magdalena Pudło, panna z Godziszowa – zapowiedź pierwsza.

 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa miesięczna o dobra duchowe przyszłorocznych misji świętych i konsekracji naszego kościoła. O godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych.

 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 • Poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godz. 8, 10 i 12.

 • Środa – wsp. św. Dominika, prezb.

 • Czwartek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. M.

 • Piątek – Święto św. Wawrzyńca, Diak, M.

 • Sobota – wsp. św. Klary, dz.

 1. Zachęcam do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. Zapraszam na codzienną Mszę świętą, by Matce Najświętszej polecać swoje sprawy i intencje. Jest też możliwość udania się na godz. 20.30 na Plac Maryjny przy Sanktuarium w Janowie Lubelskim i tam wspólnie się modlić z pielgrzymującymi duchowo.

 2. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się aby ci, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego bądź zakonnego odpowiedzieli na głos wzywającego ich Chrystusa.

 3. 15 sierpnia nasze parafialne dożynki. Jest za co Panu Bogu dziękować. Za tak piękną pogodę w czasie żniw. Jest to dziękczynienie nas wszystkich.

 4. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła, za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Anna Biała, Maria Moskal, Marian Krupicz, Anna Rząd i Magdalena Krzos. Na Sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Joannę Jarosz, Krystynę Oleszko, Zofię Fac, Danutę Dolecką, Urszulę Sajdak. Popsuła się kosiarka parafialna. Proszę dobrych ludzi o wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać.

 5. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 29.07.2018 r. 

XVII Niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj modlimy się w int. kierowców i kierujących. Po Mszy świętej poświęcenie pojazdów. Z tej racji można będzie złożyć ofiarę 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznie przejechany wspierając naszych misjonarzy.

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

 • Wtorek – wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezb.

 • Środa – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, b.dK.

 • Sobota – wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezb.

 1. Przed nami kolejny miesiąc wakacji, który wpisał się w historię Polski wieloma wielkimi wydarzeniami narodowymi. Jest to także miesiąc trzeźwości. Prośmy o potrzebne łaski dla nas i dla wszystkich Polaków, abyśmy ten czas mogli przeżyć godnie i owocnie.

 2. Poraz 36 wyruszy 2 sierpnia Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej na Jasną Górę jako dziękczynienie Bogu za 200 lat naszej diecezji. Zapisy do 1 sierpnia w Sanktuarium. Koszt pielgrzymki 100zł. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego. Odpowiednie kwestionariusze są do pobrania w zakrystii.

 3. W czwartek 2 sierpnia istnieje możliwość zyskania odpustu tzw. Porcjunkuli. Aby zyskać odpust zupełny należy wypełnić następujące warunki: wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, zyskać odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty i pojednania, godnie przyjąć Komunię Świętą. Należy także nawiedzić kościół, wyznać wiarę i odmówić modlitwę Ojcze nasz. Na potwierdzenie swego uczestnictwa w życiu Kościoła polecić dobremu Bogu intencje Ojca świętego odmawiając jakąkolwiek modlitwę. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od 6.30. Msza święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Modlimy się o nowe święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 4. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą świętą. Po Mszy nabożeństwo pierwszo piątkowe.

 5. Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej nabożeństwo pierwszo sobotnie.

 6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa miesięczna o dobra duchowe przyszłorocznych misji świętych i konsekracji naszego kościoła. O godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych.

 7. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Teodora Bańka, Justyna Lewandowska, Anna Lenart, Krystyna Miś i Maria Maziarczyk. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Annę Biała, Marię Moskal, Mariana Krupicz, Annę Rząd i Magdalenę Krzos.

 8. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.07.2018 r. XVI Niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj odpust w parafii Godziszów.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:                                                                                          * Poniedziałek – święto św. Brygidy, z – Patronki Europy.                                                            * Wtorek – wsp. Kingi, dz.                                                                                                            * Środa – święto św. Jakuba Apostoła.                                                                                        * Czwartek – wsp. św. Joachima i Anny – rodziców NMP.
 3. Po raz 36 wyruszy 2 sierpnia Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej na Jasną Górę jako dziękczynienie Bogu za 200 lat naszej diecezji. Zapisy od 25 lipca do 1 sierpnia w Sanktuarium. Koszt pielgrzymki 100 zł.
 4. 25 lipca dzień imienin naszego Pasterza ks. bpa Krzysztofa. Modlimy się w Jego intencji.
 5. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i za kwiaty i za ofiarę 90 zł. Sprzątali: Weronika Lenart, Alina Łukasz, Henryka Kokoszka, Patrycja Małek, Jolanta Blacha i Joanna Basaj. Na sobotę na godz. 7.30 zapraszam: Dorotę Fiut, Krystynę Miś, Annę Biała, Marię Moskal i Mariana Krupicz.
 6. Zakończyliśmy całkowicie pierwszy etap naszej odnowy ogrodzenia kościoła. Myślę, że się podoba. Trwałe, solidne i na długie lata. Dziękuję Panu Stanisławowi Chmiel i synowi za wykonanie zadaszeń z granitu i Panom: Stanisławowi Wasil, Mariuszowi Zarzecznemu i Januszowi Kiszka za przymocowanie przęseł. Panu Stanisławowi Kiełbasa za użyczenie prądu. Całkowity koszt tej części ogrodzenia wyniósł 28 937 zł. Ze składek wpłynęło na konto parafii 22550 zł. W kasie zostało 2113 zł. By wypłacić wszystkie zobowiązania brakuje 6387 zł.
 7. W przyszłą niedzielę modlitwa za kierowców i poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Modlić się będziemy o bezpieczną jazdę i za kierowców i wszystkich użytkowników dróg. Z tej racji można będzie złożyć ofiarę 1 grosz za jeden kilometr wspierając naszych misjonarzy.
 8. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary.
 9. Po rozwiązaniu problemów technicznych, wznowione zostało działanie strony internetowej Parafii - pod nową domeną / adresem :    www.andrzejow-parafia.pl  

10.   Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.07.2018 r. XV Niedziela zwykła

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:                                                                                                   * Poniedziałek – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 2. Po raz 36 wyruszy 2 sierpnia Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej na Jasną Górę jako dziękczynienie Bogu za 200 lat naszej diecezji. Zapisy od 25 lipca do 1 sierpnia w Sanktuarium. Koszt pielgrzymki 100zł.
 3. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i otoczenia, za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Maria Boś, Regina Boczek, Ewelina Kozyra, Elżbieta Wasil i Stanisław Wojciechowski. Na sobotę na godz. 7.30 zapraszam: Weronikę Lenart, Alinę Łukasz, Henrykę Kokoszka, Patrycję Małek i Jolantę Blacha.
 4. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.07.2018 r. XIV Niedziela zwykła

 

 1. Za nami Pierwszy Andrzejowski Parafialny Rajd Rowerowy 2018 z hasłem „Śladami Marszałka”. Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Urzędu Powiatu Janowskiego. Podziękowania składam na ręce Pana Starosty. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i przebieg, by nikogo nie pominąć. Odzew przerósł oczekiwania.                                                                             Dlatego taki raj będziemy starali się organizować co roku. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:                                                                                     *Środa – święto św. Benedykta, OP, Patrona Europy.                                                                      *Czwartek – wsp. św. Brunona z Kwerfurtu, b.m.                                                                           * Piątek – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. 
 3. Z racji 13 miesiąca lipca nabożeństwo Fatimskie. Msza święta w intencjach, które pragniemy przedstawić Matce Bożej Fatimskiej. Następnie procesja z figurą fatimską w stronę cmentarza. Zapraszam do udziału.
 4. Po raz 36 wyruszy 2 sierpnia Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej na Jasną Górę jako dziękczynienie Bogu za 200 lat naszej diecezji. Zapisy od 25 lipca do 1 sierpnia w Sanktuarium. Koszt pielgrzymki 100zł. 
 5. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i otoczenia, za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Apolonia Powrózek, Halina Bzdyrak, Zbigniew Bzdyrak, Dorota Kokoszka i Tadeusz Wieleba. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Marię Boś, Reginę Boczek, Ewelinę Kozyra, Elżbietę Wasil                i Stanisława Wojciechowskiego.
 6. Jeśli ktoś pragnie uzyskać zaświadczenie z kancelarii parafialnej to proszę to uczynić do wtorku. Od środy zastępować mnie będzie ks. Mariusz Wasil. Gdyby zaistniała jakaś konieczność to proszę się zgłaszać do niego.
 7. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.07.2018 r. XIII Niedziela zwykła

 

 1. Dzisiaj Andrzejowski Parafialny Rajd Rowerowy „Śladami Marszałka”. Gromadzimy się przed kościołem o godz. 11.40. Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Urzędu Powiatu Janowskiego. Zapraszam do pomocy przy grillu na terenie szkoły – tam będzie nasza meta. Przy tej okazji            w sposób szczególny dziękuję Panu Januszowi Mucha za całość pieczy nad organizacją tego Rajdu   i wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie i przebieg. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:                                                                        Wtorek – święto św. Tomasza Apostoła,                                                                                      Piątek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz.
 3. 4 lipca przypada rocznica sakry i ingresu Bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Modlimy się w int. naszego Pasterza.
 4. I Czwartek miesiąca – Msza święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00. Modlimy się w int. nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Zapraszam do wspólnej modlitwy Grupę Intronizacyjną.
 5. I Piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.00. po Mszy świętej nabożeństwo pierwszo -  piątkowe.
 6. I Sobota miesiąca. Po Mszy św.  o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszo - sobotnie.Poraz 36 wyruszy 2 sierpnia Piesza Pielgrzymka Ziemi Janowskiej na Jasną Górę jako dziękczynienie Bogu za 200 lat naszej diecezji. Zapisy od 25 lipca do 1 sierpnia w Sanktuarium. Koszt pielgrzymki 100zł. 
 7. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i otoczenia, za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Grażyna Król, Maria Kokoszka, Jana Kokoszka, Małgorzata Kokoszka i Genowefa Brzozowska. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Apolonię Powrózek, Halinę Bzdyrak, Zbigniewa Bzdyrak, Dorotę Kokoszka i Tadeusza Wieleba.
 8. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.06.2018 r. NARODZENIE JANA CHRZCICIELA

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – odpust w Sanktuarium      w Janowie. 
 2. Nasza parafia organizuje Andrzejowski Parafialny Rajd Rowerowy „Śladami Marszałka”. Rajd ten odbędzie się 1 lipca w niedzielę. Gromadzimy się przed kościołem o godz. 11.40. Zapisy dzisiaj i jutro po każdej Mszy świętej. Osoby dorosłe wpłacają jako wpisowe po 5 zł. Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Urzędu Powiatu Janowskiego. Zapraszam do udziału. Zapraszam także do pomocy przy grillu na terenie szkoły – tam będzie nasza meta i do upieczenia ciasta osoby chętne i do przyniesienia ich do szkoły. Zapraszam naszych strażaków do zabezpieczenia Rajdu.
 3. W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie będziemy odmawiać Litanie do Serca Pana Jezusa. 
 4. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. O godz. 9.40 zmiana tajemnic różańcowych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00 i nie będzie Modlitwy Legionu Maryi po Mszy świętej            o godz. 10.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:Czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, b.m.Piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Taca z tej Uroczystości na Stolicę Apostolską.
 6. Dzieci i młodzież rozpoczęli swoje wakacje. Życzę Wam dobrego odpoczynku. Nie zapominajcie o Panu Bogu w niedziele i święta.
 7. Dziękuję pracującym w tym tygodniu: Łagód Krzysztof, Łukasik Jan, Krzysztoń Andrzej, Krzysztoń Jan, Kłyś Jan, Marian Bielak, Stanisław Moskowicz, Jan Daśko, Władysław Moskal, Andrzej Mazur, Stanisław Wieleba, Daniel Czarny, Sebastian Daśko, Jan Powrózek, Krzysztof Gzik, Stanisław Graboś, Sławomir Myszak, Stanisław Drzazga, Czesław Moskal. Paniom: Janina Moskal, Teresa Król, Zofia Krupicz, Renata Maziarz, Agnieszka Szczygieł. Dziękuję także murarzom: Jan, Jan, Andrzej Bielak, którzy odpracowali za darmo po jednej dniówce. Panu Andrzejowi Bielak za ofiarę 100 zł. Dziękuję, tym którzy bezinteresownie pomagali: Jan Krzysztoń, Michał Abram, Jan Kłyś, Andrzej Golec. Dziękuję Stanisławowi Wasil i Mariuszowi Zarzecznemu za przygotowanie przęseł. Zakończyliśmy pierwszy etap naszych prac przy ogrodzeniu. Teraz jeszcze malowanie przęseł i daszki na słupki. W związku z tym w tym tygodniu kolejna rata naszej wspólnej zbiórki na ten cel – zeszyt i ofiara po 100 zł.
 8. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i otoczenia, za kwiaty i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Teresa Kiszka, Janina Mazur, Monika Zarzeczną, Janina Chmiel i Maria Oleszko. Na sobotę, na godz. 8.00 zapraszam: Grażynę Król, Marię Kokoszka, Jana Kokoszka, Małgorzatę Kokoszka     i Genowefę Brzozowską.
 9. Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17.06.2018 r.

 

 

1.  Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na rzecz stypendium im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

2. W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie będziemy odmawiać Litanie do Serca Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

4. 19 czerwca przypada rocznica święceń kapłańskich bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Modlimy się w int. naszego Pasterza. W tym dniu w katedrze sandomierskiej ks. bp udzieli święceń kapłańskich. Módlmy się, by byli świętymi kapłanami i módlmy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek Zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego. Msza święta na zakończenie Roku o godz. 8.00.

6. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta na cmentarzu w Janowie Lubelskim. Proszę o posprzątanie tam grobów. A w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Sanktuarium Msza święta Odpustowa i prymicje.

7. Bóg zapłać za ofiarę trzem rodzinom.

8. Nasza parafia organizuje Andrzejowski Parafialny Rajd Rowerowy „Śladami Marszałka”. Raj ten odbędzie się 1 lipca w niedzielę. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

9. Dziękuję pracującym w tym tygodniu: Kotrybała Stanisław, Ciupak Ryszard, Czapla Piotr, Ciupak Stanisław, Gębala Marcin, Kotrybała Marian, Florek Przemek, Bielak Wiesław, Wieleba Grzegorz, Mazur Jan, Wasil Marian, Stański Jan, Krzosek Dariusz, Król Stanisław, Fac Jan, Kiszka Grzegorz, Miś Stanisław, Wieleba Stanisław, Flis Stanisław, Brzuch Stanisław, Abram Michał, Breś Stanisław, Ożóg Józef, Gałus Jan, Moskowicz Marek, Golec Krzysztof, Kozdra Stanisław, Powrózek Stanisław, Oleszko Roman, Oleszko Jan, Dyjach Bronisław, Łagód Tadeusz, Łagód Krzysztof.

Na ten tydzień zapraszam:

Poniedziałek: Łagód Krzysztof, Łukasik Jan, Krzysztoń Andrzej, Krzysztoń Jan, Kłyś Jan.

Wtorek: Marian Bielak, Stanisław Moskowicz, Jan Daśko, Władysław Moskal, Andrzej Mazur.

Środa: Arkadiusz Szczygieł, Stanisław Wieleba, Daniel Czarny, Zbigniew Daśko, Jan Powrózek.

Czwartek: Krzysztof Gzik, Stanisław Graboś, Sławomir Myszak, Stanisław Drzazga, Czesław Moskal.

Piątek: Wiesław Chmiel, Tomasz Sajdak, Stanisław Łagód, Wiesław Kokoszka. (od 9.00).

Sobota: Janina Moskal, Teresa Król, Zofia Krupicz, Bożena Mulińska, Renata Maziarz.

Prace rozpoczynamy od godz. 8.00. Gdybym kogoś pominął lub zmienił imię to przepraszam. Zawsze można się zgłosić i nanieść zmiany.

Gdyby ktoś mógł zdobyć wywrotkę czarnej ziemi to proszę dać znać. Jeśli zdążą z pracami do czwartku to z piątku zapraszam na sobotę. Będą porządki. Chętnych także zapraszam.

10. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i otoczenia i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Bożena Gzik, Barbara Golec, Anna Kokoszka, Renata Maziarz i Czesława Myszak. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Teresę Kiszka, Janinę Mazur, Monikę Zarzeczną, Janinę Chmiel i Marię Oleszko.

11.  Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.06.2018 r.

 

 

1. W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie będziemy odmawiać Litanie do Serca Pana Jezusa. Dziękuję jeszcze raz wszystkim biorącym udział w Oktawie Bożego Ciała, zwłaszcza dzieciom.

2.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,

Środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. dK,

Czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, b.m.

3. Proście a otrzymacie powiedział Jezus. Zapraszam do wspólnej modlitwy uproszenia niebios o deszcz, byśmy mogli zebrać obfite plony. Poniedziałek, Wtorek o godz. 18.30 i na Nabożeństwie Fatimskim.

4. 13 czerwca przypada rocznica nominacji ks. dr. Krzysztofa Nitkiewicza na Biskupa sandomierskiego. Modlimy się w int. naszego Pasterza. O godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo Fatimskie i procesja        w stronę Godziszowa z figurą Fatimską.

5. 14 czerwca w Sandomierzu Jubileusz Wspólnot modlitewnych naszej diecezji. Msza święta o godz. 10.00

6. 16 czerwca główna Uroczystość Jubileuszu Diecezji Sandomierskiej w Sandomierzu. Msza święta w katedrze o godz. 11.00. Zapraszam, aby z naszej parafii udała się tam delegacja. Proszę o zgłaszanie się na ten wyjazd.

7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny im. Marii         i Lecha Kaczyńskich Ideą funduszu jest wyróżnienie dzieci i młodzieży z terenu powiatu janowskiego, która potrzebuje naszego wsparcia w realizacji nauki i rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

8. Zebrano składki od 115 rodzin. Bóg zapłać za ofiarność. Jak widać rozpoczęliśmy prace przy naszym ogrodzeniu. Dziękuję przy tej okazji Panom, którzy bezinteresownie i bez kolejki przyszli                 z pomocą  w demontażu przęseł i tui: Andrzej Golec z ciągnikiem, Piotr Kotrybała, Marian Biegas, Zbigniew i Roman i Andrzej Gzik, Rafał Kiełbasa, i Stanisław Król za zabranie tui z korzeniami.

Od jutra ruszamy z dalszą pracą.

W poniedziałek do rozbierania ogrodzenia zapraszam: Kotrybała Stanisław,  Ciupak Ryszard, Czapla Piotr, Ciupak Stanisław, Gębala Marcin, Kotrybała Marian, Florek Przemek, Bielak Wiesław, Wieleba Grzegorz, Mazur Jan, Wasil Marian, Stański Jan, Krzosek Dariusz, Król Stanisław, Fac Jan, Kiszka Grzegorz.  Tutaj proszę o 2 ciągniki z turami, łopaty, młoty.

Głównym wykonawcą murarki będzie Pan Jan Bielak. Tutaj zależy od kiedy będzie mógł zacząć prace, trzeba się dowiedzieć, to do pomocy zapraszam:

Wtorek: Miś Stanisław, Wieleba Stanisław, Flis Stanisław, Brzuch Stanisław, Abram Michał.

Środa: Breś Stanisław, Kiszka Roman, Ożóg Józef, Gałus Jan, Moskowicz Marek.

Czwartek: Golec Krzysztof, Kozdra Stanisław, Powrózek Stanisław, Oleszko Roman, Łagód Władysław.

Piątek: Oleszko Jan, Dyjach Bronisław, Łagód Tadeusz, Moskowicz Krzysztof, Łagód Józef.

Sobota: Łagód Krzysztof, Łukasik Jan, Krzysztoń Andrzej, Krzysztoń Jan, Kłyś Jan.

Prace rozpoczynamy od godz. 8.00. Gdybym kogoś pominął lub zmienił imię to przepraszam, bo jeszcze tak dobrze nie znam Was wszystkich, albo kogoś nie ma i dlatego zaprosimy go w późniejszym terminie. Zawsze można się zgłosić i mnie upomnieć. Gdyby zaszła taka konieczność to proszę się między sobą zamieniać.

9. Dziękuję bardzo za posprzątania kościoła i otoczenia i za ofiarę 90 zł. Sprzątali: Tadeusza Moskal, Dorota Drzazga, Maria Moskal, Renata Chmiel, Janina Sajdak i Janina Łagód. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Bożenę Gzik, Barbarę Golec, Annę Kokoszka, Renatę Maziarz i Czesławę Myszak. Gdybym kiedykolwiek przeoczył kogoś, to jest to niezamierzone i niecelowe i przepraszam         i proszę o korektę. Przypominam o zadbanie na cmentarzu grobu śp. ks. Mariana Jabłońskiego.

10.  Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli i Nasza Arka.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.06.2018 r.

9 Niedziela zwykła

 

 

1.  Dzisiaj zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej – Dzień Dziękczynienia w 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości.

2. W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie będziemy odmawiać Litanie do Serca Pana Jezusa.

3. Dziękuję bardzo w sposób szczególny naszej Orkiestrze za wygrywanie pieśni Maryjnych przez cały miesiąc maj z naszego kościelnego balkonu i za uświetnienie uroczystości Bożego Ciała i procesji. Zapraszam na czwartek na zakończenie Oktawy i na procesję.

4.  6 czerwca – środa - w parafii Dzwola Uroczystość Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta Intronizacyjna o godz. 17.00. przedstawiciele z tamtej wspólnoty byli w naszej parafii, kiedy u nas była Intronizacja. Zachęcam i mobilizuje Wspólnotę aby się tam udała.

5. W Oktawie Bożego Ciała codziennie procesja Eucharystyczna wokół kościoła.  O godz. 17.30 Msza święta i po niej procesja i po procesji następna Msza święta. Zapraszam do licznego udziału           i dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

6. We czwartek wyjątkowo pierwsza Msza święta o godz. 17.30 a po niej  o godz. 18.00 Msza święta na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na procesję proszę o zabranie poduszeczek, obrazów, różańca, feretronu Intronizacji. Zapraszam strażaków. Dzieci do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami. Po procesji poświęcenie wianków, ziół i kwiatów i błogosławieństwo dzieci. Jest to         I Czwartek miesiąca – modlimy się o świętość kapłanów.

7. 8 czerwca – piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte  o godz. 17.30           i 18.00. W tym dniu coroczne spotkanie Wspólnot Intronizacyjnych w Katedrze w Sandomierzu. Msza święta o godz. 17.30. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. 9 czerwca – sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte      o godz. 17.30 i 18.00.

9. Dziękuję bardzo za posprzątanie naszej świątyni na Uroczystość Bożego Ciała i na niedzielę                 i przygotowanie dwóch Ołtarzy na Boże Ciało i za ofiarę 100 zł. Sprzątali: Zofia Daśko, Powrózek Jan, Anna Gzik, Anna Ciupak, Anna Oleszko,  Beata Kiełbasa, Zofia Graboś, Tadeusza Moskal, Marian Biegas i Monika Myszak. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam: Dorotę drzazga, Marię Moskal,  Renatę Chmiel, Janinę Sajdak i Janinę Łagód. Szkoda, że do przygotowania Ołtarzy przychodzą tylko najbliżsi sąsiedzi tych Ołtarzy. W tym miejscu dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za przygotowanie Ołtarzy na procesję Bożego Ciała i za tak piękne świadectwo Waszej  wiary w Chrystusa Eucharystycznego.

10.  Zachęcam do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20.05.2018.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

 

1.  Dzisiaj zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu

2.  Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 8.00; 10.00, o 18.00 nabożeństwo majowe i Msza święta. Jutro na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

3. Miesiąc maj trwa i trwają nabożeństwa majowe na które serdecznie zapraszam.

4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych.

5. W sobotę 26 maja o godz. 10.00 na placu Sanktuarium w Janowie Lubelskim spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych z całej diecezji. Proszę rodziców i dzieci o wyjazd na tę Mszę świętą i spotkanie. Poświęcenie pól – sobota. O godz. 17.00 od krzyża od strony Godziszowa pójdziemy przez wieś do cmentarza i tam zostanie odprawiona Msza święta. Po drodze odśpiewamy Litanię Loretańską oraz zostaną poświęcone dwa nowe krzyże. Dzień Matki – modlimy się w intencji wszystkich mam. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

6.  Przyszła niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej – koniec okresu komunii świętej wielkanocnej.

7.  Ogłoszenie Wójta Gminy.

8. W środę na nabożeństwo majowe i Mszę świętą zapraszam młodzież klas VI i VII Szkoły Podstawowej. W czwartek na nabożeństwo majowe i Mszę świętą zapraszam młodzież gimnazjalną. Proszę przynieść ze sobą dzienniczki kandydata do bierzmowania. W piątek na nabożeństwo majowe         i Mszę świętą zapraszam wszystkich ministrantów.

9.  Dziękuję bardzo za posprzątanie naszej świątyni i przygotowanie do dzisiejszej Uroczystości i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Zofia Krzysztoń, Jadwiga Krzysztoń, Janina Kłyś, Jan Daśko i Barbara Moskal. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam: Małgorzatę Mazur, Agnieszkę Szczygieł, Teresę Wieleba, Marię Traczyk i Janinę Czarna.

10. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 06.05.2018.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY – I KOMUNIA ŚWIĘTA

 

 

 

1. Dzisiaj Dziewięcioro Dzieci z klasy III po raz pierwszy przyjmie do swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Polecamy ich Bożej opiece i Matki Najświętszej. Dziękuję rodzicom za Dar Ołtarza – nowe lekcjonarze mszalne i nowy welon Eucharystyczny. Przed nami Biały Tydzień o godz. 17.30 Dzieci uczestniczą w nabożeństwie majowym a potem we Mszy świętej.

2.  We Wtorek Uroczystość św. Stanisława, bp. m. – Głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Msze święte o godz. 7.00; 17.00, nabożeństwo majowe i Msza święta.

3.  Codziennie za przyczyną Matki Bożej, słowami Litanii Loretańskiej polecamy nasze ważne sprawy    i uczymy się od Maryi całkowitego oddania się Bogu i ludziom. Zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież oraz dorosłych. O godz. 17.00 Msza święta, nabożeństwo majowe       o 17.30 i Msza święta. Na nabożeństwach majowych dzieci będą otrzymywały obrazki uczestnictwa        w tych nabożeństwach.

4.  W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Odpust w parafii Wólka Ratajska. Po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo majowe. O godz. 19.00 Msza św. i nabożeństwo Fatimskie.             W procesji pójdziemy w stronę cmentarza.

6.  Dziękuję bardzo za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Janina Moskal, Zofia Moskowicz, Dorota Widz, Krystyna Dyjak i Mirosława Łagód. Na Sobotę na godz. 9.00 zapraszam: Emilię Moskowicz, Grażynę Moskal, Marylę Łagód, Martę Łagód, Annę Łukasik.

7.  Dziękuję grupie z ubiegłego tygodnia za kwiaty na Odpust Parafialny. Dziękuję jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Uroczystości Odpustowej. Dziękuję za wykoszenie trawy na odpust i na dzisiejszą Uroczystość.

8.  Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej.

  

 

  

  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.04.2018

 V NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 

1.  Dzisiejsza niedziela to XII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach, przeżywana w tym roku pod hasłem: „W Duchu i Prawdzie”. Przy tej okazji Krajowy Duszpasterz Kierowców apeluje do kierowców o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę oraz do wszystkich uczestników ruchu, także rowerzystów i pieszych - o szczególną ostrożność i rozwagę,            o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym! Dziś w Zawichoście rozpoczyna się XXI Spotkanie Młodych naszej diecezji. O godz. 15.00 z przed kościoła wyjazd młodzieży z naszej parafii. Finał tego Jubileuszu Młodych będzie miał miejsce w dniu 1 maja w ramach Dnia Otwartej Furty                 w Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, czyli dzieci, młodzież i dorośli. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30 . Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

2. We wtorek Rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Codziennie za przyczyną Matki Bożej, słowami Litanii Loretańskiej będziemy polecać Jezusowi nasze ważne sprawy i uczyć się od Maryi całkowitego oddania się Bogu i ludziom. Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach dzieci, młodzież oraz dorosłych. O godz. 17.00 Msza święta, nabożeństwo majowe i Msza święta. Na nabożeństwach majowych dzieci będą otrzymywały obrazki uczestnictwa w tych nabożeństwach. Wspominamy w tym dniu św. Józefa Rzemieślnika – modlimy się za ludzi pracy.

3.  2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i DK; Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcam do wywieszenia flag. Na godz. 14.00 zapraszam: Dzieci Pierwszo Komunijne na próbę, ministrantów         i scholę na spotkanie – obowiązkowo. O godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo majowe na naszym cmentarzu. Gdyby padało Msza święta będzie w kościele.

4.  3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Msze święte o godz. 8.00 i 12.00. Nasza Uroczystość Odpustowa. Święto Naszej Parafii. Dzień Jej Imienin. Zapraszam wszystkich na Sumę Odpustową o godz. 12.00. A zaprasza sama Matka Najświętsza wraz ze swoim Synem Jezusem. Jest to też I Czwartek miesiąca – modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Na Mszy świętej o godz. 12.00 modlimy się w int. naszych strażaków z racji wspomnienia 4 maja św. Floriana = patrona strażaków. Zapraszam Was wszystkich, strażaków (wezmą krzyż i baldachim), dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej (wezmą Poduszeczki), młodzież Gimnazjalna i Szkoły Średniej (wezmą obrazy), ministrantów, Orkiestrę. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię Loretańską i pójdziemy  uroczystej procesji.

5.  Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza święta, nabożeństwo majowe i Msza święta.

6.  W sobotę w Sandomierzu odbędzie się Jubileusz Ludzi Pracy, Rzemieślników i Przedsiębiorców. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1000 w bazylice katedralnej. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i Pierwsza spowiedź święta Dzieci Pierwszo-Komunijnych. Generalna próba z rodzicami.  O godz. 17.00 Msza święta. Jest to I sobota miesiąca. Na majówce nabożeństwo I sobotnie i Msza święta.

7.  Przyszła Niedziela to Uroczystość I Komunii Świętej. Dziewięcioro Dzieci z klasy III poraz pierwszy do swych serc przyjmie Pana Jezusa. Cieszymy się i w ich intencji codziennie będziemy się modlić. Po Mszy świętej o godz. 8.00 modlitwa Wspólnoty Dla Intronizacji. O godz. 9.40 pierwszy dzień nowenny przed konsekracją naszej świątyni i zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy świętej o godz. 10.00 nabożeństwo majowe. Nie będzie modlitwy Legionu Maryi.

8. Dziękuję bardzo za posprzątanie naszej świątyni i otoczenia, takie gruntowne, generalne i za ofiarę 150 zł. Sprzątali: Maria Gałus, Lucyna Moskowicz, Wiesława Golec, Stanisław Kozdra, Katarzyna Powrózek, Czesława Widz, Renata Oleszko, Edyta Mucha, Maria Oleszko, Maria Wojtan. Bóg zapłać za podcięcie Tui wokół kościoła i wygrabienie. Podcięcie to takie męskie zajęcie ale uczyniły to tylko kobiece rączki. Możecie być Panowie dumni z takich kobiet. Na sobotę na godz. 11.00 zapraszam: Janinę Moskal, Zofię Moskowicz, Dorotę Widz, Krystynę Dyjak i Mirosławę Łagód.

9. W dzień naszego opustu przez naszą miejscowość będzie przejeżdżać wyścig kolarski. Będą dwa przejazdy. Pierwszy o godz. 12.12 a drugi o 13.24. zadbajmy o bezpieczeństwo w czasie przejazdu kolarzy. 

10. Dziękuję Panom Wiesławowi i Kamilowi Bielak za pomalowanie kolumn i wejścia do naszej świątyni.

11.  Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej.  Jest nowy numer Niedzieli.

 

   

  

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.04.2018.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – DOBREGO PASTERZA

 

 

1.  Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – dziękując Panu Bogu za powołanych będziemy modlić się w tym tygodniu o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Dziś także w Sanktuarium               w Janowie przeżywamy Jubileusz 60 - lecia kapłańskich święceń ks. Infułata Edmunda Markiewicza. Zachęcam do modlitwy w intencji Jubilata.

2.  Jutro Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski.

3.  W środę św. Marka Ewangelisty.

4.  W piątek przeżywamy Dzień przebłagania za grzechy przeciwko życiu

5.  W dniach od 29.04 – 01.05 2018 odbędą się Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej. Wyjazd będzie w niedzielę o godz. 15.00 spod kościoła.

6. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30 próba Dzieci przed I Komunią świętą. W piątek zapraszam na próbę rodziców. W poniedziałek na 16.30 zapraszam scholę. Obecność obowiązkowa.

7. Dziękuję bardzo za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Bożena Brzuch, Anna Abram, Teresa Breś, Karolina Kiszka i Teresa Ożóg. Bóg zapłać. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty           i życzymy im wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. W tym tygodniu dyżur przy parafii będą pełnić: Maria Gałus, Lucyna Moskowicz, Wiesława Golec, Stanisław Kozdra, Katarzyna Powrózek, Czesława Widz, Renata Oleszko, Edyta Mucha, Maria Oleszko, Maria Wojtan. Przygotowanie do Odpustu parafialnego. Generalne porządki. Proszę o skoszenie trawy i wygrabienie placu kościelnego. Na jutro zapraszam kilku chętnych mężczyzn do podcięcia tui wokół kościoła z własnym sprzętem.8. Dziękuję Państwu Edycie i Januszowi Mucha za udział i reprezentowanie naszej parafii        w Jubileuszu świeckich naszej Diecezji w Sandomierzu.

8. Dziękuję Państwu Edycie i Januszowi Mucha za udział i reprezentowanie naszej parafii w Jubileuszu świeckich naszej Diecezji w Sandomierzu.

9. Na tablicy ogłoszeń jest plakat – Wakacyjne Rekolekcje Oazowe. Zapraszam do zapoznania się            z ofertą.

10. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.04.2018.

III NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 

1. Od dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny – zachęcam do pochylenia się nad Słowem Bożym zawartym w Piśmie świętym.

2. W dniach od 29.04 – 01.05 2018 odbędą się Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej. Młodzież Gimnazjalna i Starsza może się zapisywać. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ten wyjazd będzie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania i jest to obowiązkowe. W zakrystii można odbierać kwestionariusz uczestnictwa. Nasza parafia będzie mieszkać w Annopolu.

3. W poniedziałek, środę i czwartek o godz. 16.00 próba Dzieci przed I Komunią świętą.                           W poniedziałek zapraszam na próbę rodziców.

4.  W poniedziałek na godz. 18.30 zapraszam młodzież – rozbierzemy Ciemnicę i Grób Pański.

5.  W sobotę o godz. 17.00 zbiórka wszystkich ministrantów – obecność obowiązkowa.

6.  Dziękuję bardzo za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Czesława Fac, Maria Miś, Anna Kiszka, Janina Wieleba. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 8.00 zapraszam: Bożenę Brzuch, Annę Abram, Teresę Breś, Karolinę Kiszka i Teresę Ożóg.

7. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli. Mało czytamy prasy katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.04.2018.

II NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych można złożyć swoją ofiarę do puszek na rzecz Caritas. Na Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci i młodzież złożą swoje jałmużny wielkopostne – skarbonki. A o godz. 15.00 zapraszam na Godzinę Miłosierdzia i Drogę Światła. Przynieś proszę świece. Od dziś rozpoczyna się w Kościele  74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”.

2.  Jutro przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze Święte           o godz. 8.00; 10.00 i 17.00. Na Mszy świętej o godz. 17.00 będzie można przystąpić do duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze zgłoszeniowe na stoliku z prasą.

3.  Od Wtorku Msze święte rano o godz. 7.00 i 7.30.

4. W dniach od 29.04 – 01.05 2018 odbędą się Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej. Młodzież Gimnazjalna i Starsza może się zapisywać. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ten wyjazd będzie w ramach przygotowania do sakramentu.

5. We wtorek o godz. 16.30 próba Dzieci przed I Komunią świętą.

6. Taca z przyszłej Niedzieli – III Niedzieli miesiąca – na inwestycje parafialne.

7. Dziękuję bardzo za posprzątanie naszej świątyni i za ofiarę 75 zł. Sprzątali: Maria Wasil, Agnieszka Bielak, Anna Stańska, Ewelina Krzosek i Maria Król. Na najbliższą sobotę po Mszach świętych zapraszam: Czesławę Fac, Marię Miś, Annę Kiszka, Jana Flis i Janinę Wieleba.

8. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Niedzieli i Nasza Arka. Można sobie zabrać numer Powołanie.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.04.2018.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

 

 

1. Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego przeżywamy w Kościele Okres Wielkanocny. Pierwsze Osiem Dni stanowi Oktawę Wielkanocy, tzw. Biały Tydzień i przeżywany jest jako jeden świąteczny dzień.      W tych dniach nie obowiązuje post,         a więc w piątek nie ma postu. Zachęcam do udziału    w Eucharystii

2. Dziś naszymi ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.

4. W piątek na godz. 19.00 zapraszam Dzieci Pierwszo-komunijne wraz z rodzicami.

5. W tym tygodniu przeżywamy:

 • I Czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. na którą zapraszam  Grupę Intronizacyjną NSPJ            i modlić się będziemy o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne.

 • I Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo I Piątkowe.

 • I Sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo I Sobotnie 

6. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. O godz. 9.45 zmiana tajemnic różańcowych. Jest to okazja aby zaczerpnąć ze zdrojów Miłosierdzia Bożego. Cieszymy się, że iskra Bożego Miłosierdzia, która ogarnęła cały świat wyszła z Polski za sprawą św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia. W Kościele rozpocznie się 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem – „Mocni w Duchu Świętym”. Na godz. 10.00 na Mszę świętą zapraszam wszystkich, którzy w okresie Wielkiego Postu składali swe dary do skarbonek, aby je przynieśli i złożyli swój dar przed ołtarzem do kosza, który będzie tam ustawiony. W tym dniu zapraszam na godz. 15.00 – Godzinę Miłosierdzia – na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z nabożeństwem światła. Proszę przynieść ze sobą świece. Serdecznie zapraszam. Zbiórka do puszek z przyszłej niedzieli na Caritas Diecezji Sandomierskiej.

7. W poniedziałek 09.04 przeniesiona Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -  Dzień Świętości Życia.  W tym dniu będzie można dokonać Adopcji Dziecka Poczętego. Proszę tę kwestię przemyśleć. Bliższe informacje w przyszłą Niedzielę.

8. Pragnę wyrazić szczególną wdzięczność tym wszystkim parafianom, którzy włączyli się                      w przygotowanie i przeżycie tegorocznych Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za prace przy sprzątaniu świątyni i jej obejścia tej grupie, która sprzątała na ubiegłą niedzielę a także: Małgorzacie Tomiło, Elżbiecie Bielak, Wiesławie Bielak, Genowefie Wieleba i Zofii Mazur za posprzątanie w sobotę              i w niedzielę i ofiarę 75 zł., młodzieży za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Panu Józefowi Łagód za wykonanie krzyża. Panu Marianowi Biegas i Ekipie za porządki. Państwu Januszowi i Edycie Mucha za dekorację kwiatową i pomoc.  Panu Michałowi Abram i Grzegorzowi Małek. Wiesławowi i Beacie kolasa za Paschał i świece. Orkiestrze. Również tym wszystkim, którzy brali czynny udział        w czynnościach liturgicznych Triduum Paschalnego: Paniom Organistkom, Strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dzieciom i młodzieży niosącym poduszeczki, scholi. Niosącym obrazy. Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za czynny udział w przeżywaniu naszych parafialnych uroczystości. Za to, że byliście i braliście tak liczny udział w Triduum Paschalnym. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wszystkim Wam za każdą ofiarę i dobro wniesione do naszej wspólnoty. Niech Zmartwychwstały Jezus obdarzy Was swym błogosławieństwem i hojnie Wam wynagrodzi. Jeśli kogoś ominąłem to niechcący    i bardzo przepraszam.

9.   Na najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszam do posprzątania świątyni: Marię Wasil, Agnieszkę Bielak, Annę Stańską, Ewelinę Krzosek i Marię Król.

10. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej.

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.03.2018.

NIEDZIELA PALMOWA

 

 

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy zatem godnie i po chrześcijańsku te najświętsze dni roku, by przeżyć prawdziwą radość ze Zmartwychwstania Jezusa. Dzisiaj od godz. 1430 odwiedziny chorych.

2.  Dziś o godz. 1200 procesja z palmami a po Mszy św. ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali.

3.  W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

4.  W poniedziałek na godz. 1800 zapraszam młodzież męską do pomocy przy stawianiu konstrukcji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

5. Na Wtorek na godz. 1800 zapraszam młodzież i chętnych do wykonania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6.  W środę na godz. 1730 zapraszam scholę i ministrantów.

7. Wielki Czwartek – to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem o godz. 1000 Msza Krzyżma w katedrze sandomierskiej z udziałem kapłanów z diecezji i LSO. U nas Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800, po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2200. w tym dniu nie ma żadnej innej Mszy świętej.

8.  W Wielki Piątek Męki Pańskiej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 800 rano.     O godz. 1500, w Godzinie Miłosierdzia, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które proszę   przynieść z sobą krzyże.         O godz. 1740 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej       i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 2400.  Na godz. 2200  zapraszam młodzież do wspólnego czuwania. W tym dniu obowiązuje post ścisły:                 jakościowy i ilościowy. Niech w tym dniu towarzyszy nam modlitwa, skupienie i  głęboka zaduma nad Tajemnicą Śmierci Chrystusa. Ofiary składane podczas adoracji  krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie.              

9. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 800 do Liturgii Wigilii Paschalnej. O godz. 1000 w naszej świątyni poświęcenie pokarmów wielkanocnych. Na godz. 1200 zapraszam Dzieci              i Młodzież ze Szkoły Podstawowej do wspólnego czuwania. O godz. 1840 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1900 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Po niej nie będzie już adoracji, ale pamiętajmy, że jest to Święta Noc Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię Wigilii proszę przynieść          z sobą świece. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach Triduum Paschalnego, adoracji                i pobożnym nawiedzeniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego od godz. 500 adoracja Pana Jezusa w Grobie a o godz. 600 rozpocznie się procesja rezurekcyjna, a po niej Msza święta rezurekcyjna. Następne Msze święte           o godz. 1000 i 1200.  Krzyż, Paschał i Figurę Chrystusa Zmartwychwstałego i baldachim poniosą strażacy. Natomiast poduszeczki: Dzieci Pierwszokomunijne i młodzież ze Szkoły Podstawowej. Gdy uda się zakupić nową chorągiew to poniesie ją młodzież szkoły średniej. Obrazy Wspólnota dla Intronizacji i Legion Maryi.

11. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 800; 1000 i 1200.

12. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, za dbałość o naszą świątynię, były to gruntowne porządki i ofiarę 100 zł. na Kościół i 100 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Sprzątali: Maria Kotrybała, Elżbieta Ciupak, Renata Czapla, Teresa Król, Bożena Mulińska, Teresa Ciupak, Alina Gębala, Maria Kotrybała, Zofia Krupicz, Renata Florek. Na sobotę po Liturgii Wigilii Paschalnej zapraszam: Małgorzatę Tomiło, Elżbietę Bielak, Wiesławę Bielak, Genowefę Wieleba i Zofię Mazur.

13. Bóg zapłać za wszelkie prace przy parafii i za wszelkie dobro i ofiary na rzecz parafii. W tym tygodniu została wylana posadzka w piwnicy. Zyskaliśmy dwa gospodarcze pomieszczenia.

14. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.03.2018.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

1.   Rekolekcje - plan.

W tym tygodniu:

w poniedziałek Uroczystość św. Józefa – Opiekuna Kościoła. Msze św. o godz. 800, 1000, 1200, 1700.

Uroczystość Zwiastowania NMP przeniesiona na 9 kwietnia.

2.  W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

3. Ze względu na spowiedź świętą w Dekanacie Msza święte w środę będzie o 1730, a w czwartek          o 1730 i 1800.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1700. Rozpoczniemy ją przy krzyżu pomiędzy Andrzejowem           a Godziszowem (fot.) przy głównej drodze. Proszę wziąć lampiony. Po dojściu do Kościoła Msza święta. Będziemy nieśli nowy Krzyż, który będzie stał przy Grobie Pańskim. Ten Krzyż poniosą różne stany i grupy. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

 

5. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1200.

6. W przyszłą niedzielę 25 marca o godz. 1200, jeśli pogoda pozwoli będzie procesja z Palmami od bramy głównej do Kościoła. Zapraszam zatem dzieci, młodzież i wszystkich do udziału w procesji.              

7.  Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, za dbałość o naszą świątynię i ofiarę 95 zł.  i 50 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Sprzątali: Grażyna Kolasa, Teodozja Golec, Janina Osmanowska, Marzena Moskal. Na sobotę na godz. 900 zapraszam: Maria Kotrybała, Elżbieta Ciupak, Renata Czapla, Teresa Król, Bożena Mulińska, Teresa Ciupak, Alina Gębala, Maria Kotrybała, Zofia Krupicz, Renata Florek. Uczynimy pierwsze przedświąteczne porządki.

8. Bóg zapłać za wszelkie prace przy parafii Panu Stanisławowi Chmiel, Michałowi Abram                i Marianowi Biegas. Bóg zapłać za wszelkie dobro i ofiary na rzecz parafii.

9.  Ogłoszenie Pana Wójta i Spotkanie.

10.  Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli oraz Cuda i Łaski Boże.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.03.2018.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

1. W tym tygodniu:

13.03 – rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka – zachęta do modlitwy.

2. W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

3. W czwartek na godz. 1730 zapraszam scholę i wszystkich, którzy pomogą w śpiewie na świąteczne dni.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1200.

5. W piątek po Mszy św. spotkanie ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę 18 marca rozpoczną się nasze parafialne Rekolekcje. Szkoła Podstawowa będzie miała rekolekcje 26 – 28 marca.              

7. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, za dbałość o naszą świątynię i ofiarę 75 zł.  i 50 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Sprzątali: Urszula Sajdak, Anna Gole, Marzena Widz, Beata Kolasa                 i Małgorzata Kuśmierz. W sobotę na godz. 800 zapraszam: Grażynę Kolasa, Teodozję Golec, Janinę Osmanowską, Genowefę Błaszczak, Marzenę Moskal i Katarzynę Łukasik.

8. Ogłoszeni: ARiMR oraz Ekstremalna Droga Krzyżowa.

9. Bóg zapłać za wszelkie prace przy parafii Panu Wiesławowi Bielak i synowi. Bóg zapłać za wszelkie dobro i anonimowe ofiary na rzecz parafii.

10. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.03.2018.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

1. W tym tygodniu:

05.03 – rocznica sakry bp. Seniora Edwarda Frankowskiego.

08.03 – Dzień Kobiet

2. W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

3. W środę na Mszę świętą na godz. 1700 i spotkanie zapraszam młodzież kl. V, VI i VII, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. W czwartek na Mszę świętą na godz. 1700 i spotkanie zapraszam młodzież  kl. II i III Gimnazjum.

5. W piątek na Drogę Krzyżową i Mszę świętą zapraszam Dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

6. 23/24 marca organizowana jest ekstremalna Droga Krzyżowa – około 47 km. Szczegóły                w Sanktuarium oraz w Aktualnościach na naszej stronie.

7. 25 marca Niedziela Palmowa. Zapraszam dzieci i młodzież do zrobienia palm, będzie procesja           z palmami, a one będą stały koło Grobu Pańskiego.

8. 2 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim będą miały miejsce Diecezjalne Obchody świętości małżeństw. Wraz z jubilatami, którzy w tym roku obchodzić będą  25 rocznicę sakramentu małżeństwa udamy się tam busem. Proszę się zapisywać.

9.  Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, za dbałość o naszą świątynię i ofiarę 75 zł.    i 50 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Sprzątali: Magdalena Krzos, Joanna Jarosz, Krystyna Oleszko, Zofia Fac      i Danuta Dolecka. Na sobotę na godz. 730 zapraszam: Urszulę Sajdak, Annę Gole, Marzenę Widz, Beatę Kolasa i Małgorzatę Kuśmierz.

10. Zapraszam do wspólnego tworzenia strony internetowej: zapiski, zdjęcia. Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję Panu Pawłowi Król za bezinteresowne,  a więc za darmo, wykonanie strony parafialnej i jej ciągłe udoskonalanie.

11. Teraz trzeba pochwalić naszą młodzież, która zdobyła I Miejsce  w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Godziszów.

12. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedziela i Nasza Arka.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2018.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU.

 

1.  W tym tygodniu:                                                                                                                                   * we czwartek I czwartek miesiąca – Msza święta o Jezusie Chrystusie  Najwyższym         Wiecznym Kapłanie. Spowiedź przed Mszą świętą.

               * w piątek o godz. 1630 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo I piątkowe. Spowiedź od godz. 1530. Taca na kwiaty do Bożego Grobu.

               *w sobotę o godz. 1700 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo I sobotnie.

             *w niedzielę o godz. 945 zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. o godz. 1200             nabożeństwo Gorzkich Żali

2. Jest możliwość przekazania 1% na Caritas Diecezji Sandomierskiej. Ulotki na stoliku. Na stoliku wyłożone są  skarbonki wielkopostne. Można je sobie zabrać. W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

3. W najbliższą niedzielę 4 marca w Sanktuarium na Mszę świętą na godz. 1200zaproszone są małżeństwa naszego dekanatu na Dzień Małżeński. Msza święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Proszę, by się zgłosiły w tym tygodniu małżeństwa, które w tym roku przeżywać będą 25 lecie ślubu i 50 lecie ślubu. Czas się liczy.

4. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, za dbałość o naszą świątynię i ofiarę 75 zł.  i 50 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Sprzątali: Krystyna Miś, Anna Biała, Maria Moskal, Marian Krupicz i Anna Rząd. Bóg zapłać za ofiarę 25 zł. Mariannie Maziarczyk. Na sobotę na godz. 900 zapraszam: Magdalenę Krzos, Joannę Jarosz, Krystynę Oleszko, Zofię Fac i Danutę Dolecką.

5. Dziękuję Panu Stanisławowi Chmiel i całej jego rodzinie za ufundowanie i wykonanie postumentu pod figurę Pani Fatimskiej. Bóg zapłać.

6. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej. Nowy numer Niedzieli.

7. Zapraszam do wspólnego tworzenia strony internetowej: zapiski, zdjęcia. Wszelkie uwagi proszę kierować tylko do mnie. Bóg zapłać Panu Pawłowi Król za wykonanie strony parafialnej i jej ciągłe udoskonalanie.

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.02.2018.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

 

 

1. Post Ojca Świętego – 23 luty w int. pokoju.

2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1630, po niej Msza święta na której będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.  W niedzielę po Mszy świętej o godz. 1200 nabożeństwo Gorzkich Żali.

3. Jest możliwość przekazania 1% na Caritas Diecezji Sandomierskiej. Ulotki na stoliku. Na stoliku wyłożone są skarbonki wielkopostne. Można je sobie zabrać. W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne w cenie 5 zł.

4. Od dzisiaj w parafiach: Dzwola, Godziszów, św. Jadwigi w Janowie będą odbywać się kursy przedmałżeńskie. W Sanktuarium pierwsze spotkanie było 16 lutego

5. Dnia 4 marca w Sanktuarium na Mszę świętą na godz. 1200 zaproszone są małżeństwa naszego dekanatu na Dzień Małżeński. Msza święta z odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

6. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła, za dbałość o naszą świątynię i ofiarę 75 zł.  i 50 zł. na kwiaty do Bożego Grobu. Sprzątali: Henryka Kokoszka, Jolanta Blacha, Teodozja Bańka, Dorota Fiut      i Weronika Lenart. Na sobotę na godz. 900 zapraszam: Krystynę Miś, Annę Biała, Marię Moskal, Mariana Krupicz i Annę Rząd.

7. Zachęcam bardzo do nabycia i czytania prasy katolickiej.  Nowy numer Niedzieli i Cuda i Łaski.

8. Ogłoszenie Pana Sołtysa.

9. Proszę, by się zgłosiły małżeństwa, które w tym roku przeżywać będą 25 lecie ślubu i 50 lecie ślubu.

 

strzałka do góry
strzałka do góry
strzałka do góry
strzałka do góry
strzałka do góry